• 1
  • 2
  • 3
środa, 30 październik 2019 16:59

Powstanie pasieka przy szkole w Dowspudzie

Napisała
Powstanie pasieka przy szkole w Dowspudzie Wrota Podlasia

Zespół Szkół im. gen. Ludwika M. Paca w Dowspudzie i Zespół Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie – w placówkach tych powstaną przyszkolne pasieki. Decyzją zarządu województwa każde z obu przedsięwzięć zostanie dofinansowane kwotą 10 tys. zł.

 

Inicjatywa to wynik zainteresowania szkół posiadających w swojej ofercie edukacyjnej kierunki związane z rolnictwem i rozwojem gałęzi rolniczej, jakiej jest pszczelarstwo. Wobec tego Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich UMWP zorganizował spotkanie z przedstawicielami placówek, których organem prowadzącym jest jednostka samorządu terytorialnego.

Efektem było zadeklarowanie przez dwie szkoły chęci budowy na swoim terenie dwóch pasiek pokazowych. Zarząd przyjął stosowną uchwałę w tej sprawie, do której pozytywnie przychylił się także Sejmik Województwa Podlaskiego.

Działanie to ma na celu zachęcenie młodego pokolenia do zainteresowania się tematem pszczelarstwa, a w okresie długofalowym do zakładania własnych pasiek.

Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot