• 1
  • 2
  • 3
środa, 30 październik 2019 20:19

Niż „Jarosław” nad Polską

Napisane przez KR

Od minionego poniedziałku nad Polską gości układ baryczny o nazwie „Jarosław”. Wraz ze swoim przybyciem zakończył w naszym kraju piękną, ciepłą, złotą jesień. Przyniósł w zamian duże ochłodzenie, wiatr oraz opady deszczu. Jak długo u nas zostanie?

 

Niż o wdzięcznym imieniu „Jarosław”, który nad Polskę przybył z Finlandii oraz Rosji, był zapowiedzią chłodnych oraz deszczowych dni. Tak jak przewidywali synoptycy, tak też się stało. „Jarosław”, czyli ośrodek niskiego ciśnienia, popsuł pogodę, a tym samym nastroje Polaków. Aura w naszym kraju zmieniła się diametralnie i po wielu ciepłych, słonecznych dniach, musieliśmy przywdziać ciepłe kurtki i szale, a parasol to ostatnio nieodłączny element naszej stylizacji.

Na Podlasiu przewidywana pogoda na najbliższe dni to dość niskie temperatury, przelotne opady oraz wiatr dochodzący w porywach do 45 km/h. Meteorolodzy zapowiadają również możliwe nocne przygruntowe przymrozki, dochodzące do -1 st. Celsjusza.

Jaka pogoda na Wszystkich Świętych?

W piątek, 1 listopada, aura w Augustowie nie powinna być aż tak niekorzystna. Zdaniem synoptyków, możemy liczyć na spore przejaśnienia, brak opadów, a słupki rtęci powinny pokazywać około 7 st. Celsjusza. Meteorolodzy nie przewidują również silnego wiatru w tym okresie.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wysokie temperatury mogą już do nas nie powrócić. Zaopatrzmy się więc w puchate kurtki, szale i rękawiczki oraz w ciepły uśmiech na twarzy. To z pewnością poprawi wszystkim nastrój podczas jesiennej szarugi.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot