• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 04 listopad 2019 09:06

AKCJA „ZNICZ 2019” – PODSUMOWANIE

Napisała
AKCJA „ZNICZ 2019” – PODSUMOWANIE Policja Podlaska

Podczas tegorocznej akcji ”ZNICZ” podlascy policjanci zatrzymali 37 pijanych kierowców. W tym czasie na terenie województwa doszło do 7 wypadków drogowych, w których 9 osób zostało rannych.

 

W ubiegłym tygodniu w czwartek, podlascy policjanci już po raz kolejny rozpoczęli na drogach naszego województwa akcję „ZNICZ”. Działania, w które zaangażowanych było kilkuset policjantów każdej doby, zakończyły się wczoraj późnym wieczorem. W tym czasie funkcjonariusze na terenie całego województwa dbali o bezpieczeństwo i porządek, a w razie potrzeby służyli radą i pomocą. Policjanci prowadzili w tym czasie również akcje profilaktyczne, propagując między innymi prawidłowe i bezpieczne zachowania wśród pieszych, rozdawali elementy odblaskowe namawiając do ich noszenia (przypominając jednocześnie, że w określonych sytuacjach jest to ich obowiązek).

Dzięki wytężonej pracy policjantów, ruch podczas świątecznego weekendu w rejonach cmentarzy odbywał się płynnie i bez większych utrudnień. Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie 37 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Mundurowi w ciągu tych czterech dni odnotowali na terenie województwa 7 wypadków drogowych, w których 9 osób zostało rannych.

Policja Podlaska

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot