• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 05 listopad 2019 14:43

Kwesta na augustowskim cmentarzu – zebrano imponującą kwotę

Napisane przez KR

Dnia 1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych, na augustowskim cmentarzu parafialnym po raz 11 – sty odbyła się kwesta. W tym roku wolontariuszom udało się zebrać naprawdę pokaźną sumę. Jest to kwota rekordowa, której do tej pory nie udało się jeszcze uzbierać w naszym mieście na ten cel.

 

Publiczna zbiórka pieniędzy została zorganizowana przez Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie. Celem kwesty, podobnie jak w latach ubiegłych, było zebranie funduszy, które pozwolą na renowację nagrobków znajdujących się na augustowskiej nekropolii. Chętnych do pomocy przy zbiórce było wielu. Wolontariusze zachęcali ludzi odwiedzających cmentarz do podzielenia się choć symboliczną kwotą, ponieważ każdy grosz pozwoli na odnowienie najbardziej zniszczonych, dotkniętych zębem czasu, zabytkowych nagrobków. Ofiarodawców, którzy chętnie wrzucali datki do puszek wolontariuszy również nie zabrakło. Dzięki ich pomocy i ofiarności udało się zebrać niebagatelną kwotę ponad 18 tysięcy złotych!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot