• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 12 listopad 2019 19:38

Odzyskano BMW o wartości 400 tys. zł

Napisała
Odzyskano BMW o wartości 400 tys. zł POSG

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali skradziony w Luksemburgu samochód marki BMW X5 XDRIVE 30D. Wartość luksusowego auta wyprodukowanego w 2019 roku oszacowano na 400 tys. zł. To jeden z najdroższych pojazdów zatrzymanych w tym roku.

 

8 listopada 2019 r. w Olecku funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak współdziałając z funkcjonariuszami z Placówki SG w Augustowie przystąpili do kontroli samochodu osobowego na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą BMW X5 XDRIVE 30D był 30-letni obywatel Rosji. Mężczyzna do kontroli przedstawił podrobiony rosyjski dowód rejestracyjny. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że pojazd może pochodzić z przestępstwa kierowca wraz z pojazdem został zatrzymany. W toku dalszych czynności funkcjonariusze u cudzoziemca ujawnili łamak do stacyjek samochodowych oraz brelok wypożyczalni samochodów mającej swoją siedzibę w Luksemburgu. Auto poddano szczegółowym sprawdzeniom pod kątem legalności pochodzenia. Przeprowadzona kontrola wykazała, że samochód jest poszukiwany. Wartość odzyskanego BMW X5 XDRIVE 30D oszacowano na 400 tys. zł.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Olecku. Pojazd został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 77 pojazdów o wartości ponad 7 mln zł.

POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot