• 1
  • 2
  • 3
piątek, 15 listopad 2019 14:29

Odzyskano luksusowy samochód

Napisała
Odzyskano luksusowy samochód POSG

Minionej doby funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali kolejny drogi samochód pochodzący z przestępstwa. Tym razem to Mercedes utracony na terytorium Niemiec o wartości 400 tys. zł.

 

Wczoraj (14.11.2019 r.) w miejscowości Poćkuny funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach przystąpili do kontroli Mercedesa S 350 D na niemieckich numerach rejestracyjnych. Autem podróżował 31-letni obywatel Niemiec wraz z pasażerką 32-letnią obywatelką Rosji. Przeprowadzona kontrola pojazdu pod kątem legalności pochodzenia wykazała, że samochód figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony na terytorium Niemiec. Ustalono, że właścicielem pojazdu jest niemiecka wypożyczalnia, a osobą wypożyczającą obywatelka Rosji. Wartość zabezpieczonego Mercedesa z 2018 roku oszacowano na 400 tys. zł. W toku dalszych czynności okazało się, że kobieta jest poszukiwana listem gończym przez polski wymiar sprawiedliwości celem doprowadzenia do Zakładu Karnego bądź Aresztu Śledczego do odbycia kary łącznej 111 dni pozbawienia wolności za nieuiszczenie grzywny w kwocie 11,1 tys. zł. Ponadto podczas kontroli cudzoziemców ujawniono przy nich ponad 2,5 grama Marihuany.

W związku z powyższym kierowca wraz z pasażerką i pojazdem zostali zatrzymani. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji w Sejnach.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot