• 1
  • 2
  • 3
sobota, 16 listopad 2019 11:31

Lekarze pilnie poszukiwani!

Napisane przez KR

Szpitale w całej Polsce borykają się z problemem braku lekarzy. Ministerstwo Zdrowia informuje, że w kraju brakuje 50 tys. medyków. Jednak dane izby lekarskiej znacznie odbiegają od tych płynących z Ministerstwa. Według nich ta liczba wynosi aż 70 tys. Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja na Podlasiu i w Augustowie.

 

Na stronach internetowych wielu szpitali w całym kraju od jakiegoś czasu można spotkać się z ogłoszeniami „dam pracę” czy „lekarz poszukiwany”. Placówki medyczne z całych sił próbują załatać „dziury” kadrowe, jednak sytuacja z jaką mają do czynienia nie sprzyja ich staraniom.

Brak specjalistów do pracy to problem występujący również w podlaskich szpitalach. Na przykład w Hajnówce poszukiwani są pediatrzy, lekarze podstawowej opieki zdrowotnej czy neurolodzy. Oddziałom nie grozi na szczęście zamknięcie, jednak dyrektorzy szpitali nie ukrywają, że trwa kryzys. Wielu lekarzy, którzy są zatrudnieni w placówkach, to emeryci, którzy, jak podkreślają dyrektorzy, „na szczęście chcą jeszcze wykonywać zawód”

.Jak przedstawia się sytuacja w augustowskim szpitalu?

W naszym zakładzie brakuje lekarzy specjalistów w następujących dziedzinach medycyny: anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, położnictwa i ginekologii, medycyny rodzinnej, pediatrii i neonatologii, geriatrii, medycyny ratunkowej, medycyny rodzinnej, radiologii” – poinformowała dyrektor SP ZOZ w Augustowie Danuta Zawadzka.

Podkreśliła, że jest to problem ogólnokrajowy, który szczególnie dotyka szpitale powiatowe, w których to występują braki kadrowe w grupie zawodowej lekarzy i pielęgniarek.

„Staramy się pozyskać lekarzy specjalistów poprzez zamieszczanie ogłoszeń na stronie internetowej szpitala, w prasie, w radio, a nawet rozsyłając ogłoszenia do Okręgowych Izb Lekarskich na terenie naszego kraju oraz poprzez kontakty prywatne i media społecznościowe” – informuje dyrektor augustowskiego szpitala. „Nie przynosi to oczekiwanego efektu, co jest spowodowane brakiem na rynku pracy lekarzy specjalistów w naszym kraju” – dodaje.

1 komentarz

  • Link do komentarza Hulk piątek, 22 listopad 2019 15:33 napisane przez Hulk

    Jesli się nie dba o lekarzy, jesli traktuje się ich nieodpowiednio, to i rzeczywiście są poszukiwani i będą nadal........

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
DANBUS
Moringa (na widelcu)
Drewno opałowe
GENERALI
KA-MIX
Weterynarz