• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 17 listopad 2019 19:03

Augustów uhonorowany za rozwój infrastruktury sportowej

Napisane przez RED

W czwartek, 14 listopada odbyła się w Warszawie Gala „Sportowa Polska 2019”, będąca podsumowaniem 20. lat realizacji inwestycji sportowych przez samorządy terytorialne. W Gali zorganizowanej w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego uczestniczył m.in. Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego. Odebrał on przyznany Marszałkowi Województwa Podlaskiego – Arturowi Kosickiemu tytuł „Promotora Infrastruktury Sportowej XX-lecia”.

 

 Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wraz z innymi samorządami terytorialnymi aktywnie działa na rzecz rozwoju infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w naszym regionie. Na terenie województwa podlaskiego powstało w ciągu minionych 20. lat wiele inwestycji służących nie tylko rozwojowi sportu kwalifikowanego, ale również umożliwiających kreowanie właściwych warunków do uprawiania kultury fizycznej przez ogół społeczeństwa. Dzięki temu województwo podlaskiego stało się przyjaznym miejscem do uprawiania sportu i kultury fizycznej.

Samorząd Województwa Podlaskiego będąc dysponentem środków unijnych, przeznaczył w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego znaczne fundusze na różne inwestycje sportowe – m. in. dofinansowano w kwocie 107 milionów budowę nowoczesnego Stadionu Miejskiego w Białymstoku, któremu przyznano na Gali tytuł: „Sportowa Architektura XX-lecia”.

Na pozytywny obraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej naszego regionu składa się oczywiście wysiłek finansowo-organizacyjny wszystkich samorządów. Mówiąc o inwestycjach zrealizowanych w ostatnich latach warto podkreślić, że o piłkarsko-lekkoatletyczny stadion wzbogaciła się Łomża, zaś w Augustowie oddana została do użytku nowoczesna baza dla kajakarzy, natomiast w Suwałkach, obok już istniejących – aquaparku oraz stadionów: lekkoatletycznego i piłkarskiego, dobiega końca budowa największej w naszym regionie hali sportowo-widowiskowej.

 Lista samorządów z województwa podlaskiego, które zostały wyróżnione mianem najaktywniejszych uczestników przedstawionego na Gali – Programu „Budujemy Sportową Polskę”:

- Gminy: Grajewo, Grodzisk, Hajnówka, Jasionówka, Korycin, Kulesze Kościelne, Łomża, Mały Płock, Mielnik, Narewka, Puńsk, Śniadowo;
- Miasta: Augustów, Hajnówka, Sokółka, Kolno, Michałowo, Nowogród, Suwałki, Wysokie Mazowieckie, Zambrów;
- Starostwa Powiatowe: Augustów, Bielsk Podlaski, Grajewo, Łomża, Zambrów.
 
jg/red.ak

Źródło: Wrota Podlasia

1 komentarz

  • Link do komentarza Auu czwartek, 21 listopad 2019 13:10 napisane przez Auu

    Czyli wszyscy nagrodzeni. Sukces!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot