• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 18 listopad 2019 20:20

Młodzi dla Augustowa posprzątają miasto

Napisane przez KR

Grupa augustowskiej młodzieży postanowiła zorganizować akcję sprzątania miasta. Wydarzenie, które zostało stworzone na Facebooku, cieszy się dużym powodzeniem. Znaleźli się również pierwsi sponsorzy. Akcja rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę.

 

Wielkie Sprzątanie Augustowa to akcja, którą organizują Młodzi dla Augustowa. Jest to grupa ludzi, która w przyszłości aspiruje do działania w ramach Młodzieżowej Rady Miasta.
„Pragniemy sprawić, by nasze miasto było aktywne, wprowadzając do niego trochę młodej krwi, która napędzi wiele działań. Wierzymy, że jako młodzi mieszkańcy mamy ogromną szansę na to, by zmienić wiele rzeczy na lepsze! Liczymy na wsparcie reszty mieszkańców i zachęcamy do stałego śledzenia naszych działań” – piszą o sobie Młodzi dla Augustowa.

Akcja Wielkiego Sprzątania inauguruje działalność grupy. Rozpoczynają nią również #trashchallenge, podczas którego będą rzucać wyzwanie innym miastom i tym samym zachęcać ludzi do porządkowania swojego miejsca zamieszkania. „Razem zadbajmy o nasze miejsce na ziemi!” – apelują Młodzi.

Akcja sprzątania Augustowa odbędzie się już w najbliższą niedzielę, dnia 24 listopada. Zbiórka będzie miała miejsce o godzinie 11:00 przy amfiteatrze. Obszar, którego oczyszczaniem będą zajmować się w pierwszej kolejności, to las przy ulicy Konopnickiej nad jeziorem Necko. Ich zdaniem ta strefa wymaga szczególnego zainteresowania. Po dwugodzinnej zbiórce śmieci organizatorzy akcji przewidują wspólne ognisko. Dla wszystkich biorących udział w wydarzeniu będzie również niespodzianka w postaci losowania nagród.

„Jeśli naprawdę zależy Ci na naszym mieście - przyjdź i pomóż! Do zobaczenia!” – w ten sposób grupa zaprasza wszystkich augustowian do przyłączenia się do akcji.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot