• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 19 listopad 2019 19:18

Niszczył zaparkowane samochody

Napisane przez RED

Do aresztu trafił 36-letni mieszkaniec Augustowa, który dokonał kradzieży z włamaniem i zniszczenia kilkunastu samochodów w Ełku. Okazało się, że mężczyzna niszczył przypadkowe zaparkowane samochody i kradł z nich drobny sprzęt. Usłyszał zarzuty zniszczenia o charakterze chuligańskim i kradzieży w włamaniem.

 

Zgłoszenia o zniszczeniach samochodów zaczęły napływać do policjantów od 14.11.2019r. Właściciele, wychodząc rano do swoich aut, zauważyli pourywane lusterka i wybite szyby. Z niektórych pojazdów zginął sprzęt np. pendrivy, ładowarki, przewody. Straty zostały oszacowane na ponad 3 tys. złotych. Policjanci zaczęli wyjaśniać okoliczności tej sprawy. Działania te opierały się przed wszystkim na czynnościach operacyjnych, które okazały się niezwykle skuteczne. Kryminalni ustalili, że za zniszczenia może być odpowiedzialny 36-letni mieszkaniec Augustowa. Zdziwiony mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Policjanci podczas przeszukania znaleźli tam przedmioty pochodzące z włamań do aut. Okazało się, że mężczyzna przyjechał do Ełku i bez żadnego powodu dokonał takich chuligańskich czynów. Na wniosek prokuratora sąd aresztował 36-latka na 3 miesiące.

Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania mieszkania 36-latka policjanci zabezpieczyli dalmierz, który najprawdopodobniej pochodzi z któregoś z aut. Jeżeli ktoś rozpoznaje swój sprzęt prosimy o zgłoszenie się do policjantów.

 

Źródło: elk.policja.gov.pl

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot