• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 25 listopad 2019 13:05

Ekspedientka z promilami obsługiwała klientów

Napisała
Ekspedientka z promilami obsługiwała klientów KPP Sejny

Sejneńscy policjanci podjęli interwencję wobec ekspedientki, która pod wpływem alkoholu obsługiwała klientów w sklepie. Badanie wykazało, że kobieta ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Przypominamy, że wykonywanie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu to wykroczenie, za które grozi kara aresztu lub grzywna.

 

Dyżurny sejneńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie gminy Puńsk pijana ekspedientka obsługuje klientów. Policjanci potwierdzili zgłoszenie i poddali kobietę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało że ekspedientka miała prawie 3 promile alkoholu. Przypominamy, że kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe popełnia wykroczenie z art. 70 §2 Kodeksu Wykroczeń. Sprawca podlega karze aresztu lub grzywny. Teraz dalszym losem ekspedientki zajmie się sąd.

KPP Sejny

1 komentarz

  • Link do komentarza 3f wtorek, 26 listopad 2019 11:38 napisane przez 3f

    "Wykonywanie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu to wykroczenie". Hmmm. Ale nie w Sejmie!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot