Wydrukuj tę stronę
wtorek, 26 listopad 2019 17:29

Za co zapłacimy więcej w 2020 roku?

Napisane przez KR

Nadchodzący rok nie będzie należał do najlepszych, jeśli chodzi o ceny. Wiele rzeczy podrożeje. Podwyżki będą dotyczyły m.in. cen alkoholu oraz paliw. Za co jeszcze zapłacimy więcej w 2020 roku?

 

Rząd zrobił nam nie lada niespodziankę – od nowego roku wzrosną bowiem ceny alkoholu oraz paliwa. W niektórych miejscowościach zdrożeją strefy płatnego parkowania oraz opłaty za wywóz śmieci. Niewykluczone, że ceny prądu również zostaną podniesione.

O tym, że opłata paliwowa za benzynę, olej napędowy i gaz będzie wynosiła więcej, to już pewne. Rząd zdecydował o tym jakiś czas temu. Dotyczy to również cen alkoholu oraz papierosów, na które akcyza ma wzrosnąć o 10 procent. Władze miast nie pozostają w tyle, jeśli chodzi o podbijanie cen. W niektórych miastach w górę pójdą opłaty za podatek od nieruchomości, strefy płatnego parkowania czy te związane z gospodarowaniem odpadami.

Co z podwyżkami opłat za energię? Jeszcze nie wiadomo. Jednak, jeśli dojdzie ona do skutku, co według ekspertów jest nieuniknione, spowoduje to lawinę wyższych cen kolejnych produktów.