• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 26 listopad 2019 14:59

Przyjdź, przytul, przygarnij

Napisała
Przyjdź, przytul, przygarnij M.M.-D.

W dniach 8-21 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Jaziewie Samorząd Uczniowski w ramach akcji „Przyjdź, przytul, przygarnij” zorganizował kolejną (pierwsza miała miejsce rok temu) zbiórkę na rzecz schroniska „Sonieczkowo” w Żarnowie. W akcję zaangażowane były także inne szkoły z gminy oraz osoby prywatne.

 

Akcja w szkole trwała dwa tygodnie. Zarówno uczniowie klas młodszych jak i ich starsi koledzy i koleżanki spisali się na medal- zebrano duże ilości karmy dla psów, koce oraz pluszaki. Po raz kolejny okazało się, że naszym uczniom nie jest obojętny los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Najbardziej zaangażowane dzieci 23 listopada osobiście odwiedziły schronisko i przekazały zebraną karmę. Obecni na spotkaniu byli Wójt Gminy Sztabin, Przewodniczący Rady Gminy oraz Radni. Była to także okazja do wyprowadzenia czworonożnych przyjaciół na spacer. W ten sposób uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda życie porzuconych psiaków. To zwierzęta, które potrzebują wiele uwagi, czasu i przytulania.

W dalszym ciągu szkoła chce realizować edukację humanitarną, przygotowującą dzieci i młodzież do właściwego kontaktu ze światem zwierząt. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną zbiórkę. Samorząd Uczniowski zachęca do pomocy potrzebującym zwierzętom przez cały rok. Zbliżają się święta, może to dobry czas, aby pomyśleć nad adopcją czworonożnego przyjaciela? Zachętą do tego niech będą słowa Konrada Lorenza: „Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies”.

Warto dodać, iż organizatorem akcji była strona internetowa 3 x p, czyli Przygarnij Psiaka Podlasiaka przy współpracy Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Biebrza”.


M.M.-D.

1 komentarz

  • Link do komentarza staly czytelnik wtorek, 26 listopad 2019 15:57 napisane przez staly czytelnik

    Brawo, wspaniały przykład ;)

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot