• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 28 listopad 2019 12:59

Policjanci przeprowadzili eksperyment

Napisała
Policjanci przeprowadzili eksperyment KPP Sejny

Sejneńscy policjanci wspólnie z mieszkańcami miasta przeprowadzili odblaskowy eksperyment. Akcja miała na celu pokazanie jak widoczny jest pieszy poruszający się po drodze bez elementów odblaskowych.

 

Sejneńscy policjanci z myślą o bezpieczeństwie pieszych uczestników ruchu drogowego przeprowadzili odblaskowy eksperyment. Do przedsięwzięcia zaproszono mieszkańców miasta. Sprawdzano widoczność pieszego poruszającego się po drogach bez odblasków, ubranego w ciemną kurtkę oraz pieszego wyposażonego w odblaski. Eksperyment miał uświadomić jak ważne jest noszenie odblasków przez osoby piesze. Wpływa to na ich bezpieczeństwo, ponieważ kierowca ma większą możliwość reakcji i dłuższą drogę hamowania. Uczestnicy tego przedsięwzięcia przekonali się, że w miejscu słabo oświetlonym nawet najmniejszy element odblaskowy poprawia widoczność na drodze.

Policjanci przypominają!!!

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących.

KPP Sejny

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot