• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 01 grudzień 2019 10:49

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam...

Napisała
Ja, żołnierz  Wojska Polskiego,  przysięgam... DWOT

Po raz szósty, w tym roku, podlascy Terytorialsi wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej. Ostatnie w 2019 roku zaprzysiężenie odbyło się 30 listopada w Goniądzu.

 

Uroczystość w Goniądzu odbyła się na Placu 11 Listopada. Przysięgę na sztandar 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło 60 Terytorialsów.

Wśród Was są ludzie w różnym wieku, o różnym doświadczeniu i profesji. Wszystkim Wam przyświecał jednak jeden wspólny, szlachetny cel - służba Ojczyźnie i lokalnej społeczności. (...) Życzę Wam, by dzisiejsza duma z żołnierskiego munduru niezmiennie towarzyszyła Wam w dalszej drodze, a przysłowiowe żołnierskie szczęście sprzyjało w osiąganiu zamierzonych celów - napisał w liście do uczestników przysięgi minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Do ochotników zwrócił się dowódca brygady płk Sławomir Kocanowski: To właśnie wtedy, gdy moi żołnierze ćwiczą w swoich małych Ojczyznach, mogą zrozumieć misję naszej formacji. Wiem jak wiele determinacji i siły woli włożyliście w szkolenie podstawowe. Jestem z Was dumny i życzę Wam, by to zaangażowanie nie gasło.

Podczas uroczystości wręczone zostały awanse oraz wyróżnienia. Odznaki pamiątkowe 1PBOT otrzymali płk Zbigniew Redziak oraz płk SG Stanisław Supiński. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Wojskowa z Giżycka.

Mieszkańcy i przybyli goście mieli szansę zapoznania się ze sprzętem i wyposażeniem używanym przez żołnierzy WOT oraz mogli spróbować wojskowej grochówki.

W sobotę 30 listopada szeregi 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. "Mścisław" powiększyły się o niemal 90 żołnierzy, w tym ponad 20 rezerwistów.

Następne szkolenie kandydatów do terytorialnej służby wojskowej odbędzie się w terminie 31 stycznia - 15 lutego. Wcześniej, bo już 10 grudnia w Białymstoku i Suwałkach, odbędą się kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej we wszystkich korpusach osobowych. Więcej informacji można uzyskać drogą telefoniczną tel. 723-252-869 (Białystok, Łomża, Hajnówka), tel. 887 335 596 (Suwałki) lub w macierzystej Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

Źródło: 1PBOT

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot