• 1
 • 2
 • 3
poniedziałek, 02 grudzień 2019 14:59

Więcej zarabiasz? Zapłacisz większy mandat

Napisane przez KR

Taryfikator mandatów nie zmienił się od 16 lat. Rząd, m.in. pod presją głosów społeczeństwa uznał, że czas to zmienić. Czy czekają nas drastyczne zmiany w przepisach?

 

Premier Mateusz Morawiecki wpadł na pomysł, aby wysokość mandatu była uzależniona od zarobków danej osoby. Jeśli więc zarabiasz więcej, będziesz zmuszony zapłacić większą karę za wykroczenie drogowe?

Według premiera, mandaty powinny być wyższe dla tych, którzy są bardziej zamożni, np. ci, którzy posiadają Lamborghini czy Ferarri, zaś dla tych, którzy zarabiają jedynie pensję minimalną, wysokość kary byłaby dostosowana do jego możliwości finansowych. Premier poinformował, że w najbliższych dniach rząd będzie rozpatrywał tę sprawę.

Według Morawieckiego, nie chodzi jedynie o podwyższenie stawek mandatów. Chodzi głównie o bezpieczeństwo na drodze, w tym bezpieczeństwo pieszych. Zmiany, jakie planuje wprowadzić rząd, to również przeniesienie kosztów wypadków drogowych na sprawców, czy pierwszeństwo pieszych przed wejściem na pasy.

3 komentarzy

 • Link do komentarza JKD wtorek, 03 grudzień 2019 17:49 napisane przez JKD

  Do Fiat.Wszystko co wymieniłeś ma już miejsce od dziesięcioleci

 • Link do komentarza ewelina wtorek, 03 grudzień 2019 12:12 napisane przez ewelina

  dobra, dobra na razie jest Yanosik

 • Link do komentarza Fiat.Lambo nie lubię. wtorek, 03 grudzień 2019 11:38 napisane przez Fiat.Lambo nie lubię.

  Jak zwykle-kara za " bogactwo " za to,że ktoś jest bardziej zaradny,pottrafił załozyc firme,i ja prowadzic by miała zyski,ludzie pracę,itd.Co dalej? Za bilety do kina również będzie róznica? Książki będą dla biednych i bogatych ? Lekarze bedą leczyć inaczej-bo ktoś jest bogaty a inny biedny? Nauczyciele zapewnia lepsze traktowanie dzieciom zamożnych? To jest dopiero patologia pomysłu,gratulacje,jeśli dalej ekipa rządząca bedzie miec takie pomysły to niech już zacznie sie pakować,bo nikt jej juz nie wybierze..

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
DrewSot
Weterynarz
KA-MIX