• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
poniedziałek, 02 grudzień 2019 17:29

Spotkanie w Jaziewie z Barbarą Ostaszewską

Napisane przez M.M.-D.

Dnia 18 listopada o godzinie 10.30 w szkolnej bibliotece w Jaziewie odbyło się spotkanie z panią Barbarą Ostaszewską- autorką opowiadań, wierszy i utworów scenicznych dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV-VIII, pan dyrektor i nauczyciele.

 

Podczas wizyty autorka stworzyła niezwykle serdeczną atmosferę. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały fragmentów baśni „Świniopas” H. Ch. Andersena, które pani Barbara mówiła z pamięci. Również umiejętności aktorskie autorki wywarły duże wrażenie na publiczności. Pani Ostaszewska próbowała nawiązać dialog z widownią poprzez stawianie licznych pytań. Oczywiście uczniowie bardzo chętnie na nie odpowiadali. Autorka przeczytała dzieciom swój wiersz „ Piszę z samotności”, a także zdradziła sekret, skąd czerpie inspiracje na swoje utwory. Pokazała także prezentację multimedialną, która zawierała zdjęcia ilustrujące zbiór opowiadań „Goła Zośka- echa legendy”. Pani Barbara była inicjatorką pomysłu posadowienia posągu legendarnej Gołej Zośki nad augustowskim jeziorem Rospuda.

Spotkanie okazało się niezwykle interesujące i wzbogacające, ukazało wartościowe spędzanie czasu z książką.

Bardzo dziękujemy pani Barbarze.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Mirage Boats
MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
Weterynarz
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
KA-MIX
DrewSot
Drewno opałowe