• 1
  • 2
wtorek, 03 grudzień 2019 21:24

Runmageddończycy wybierają najlepszy event  2019 roku

Napisane przez RED

Morskie wyzwanie Gdańska, mazurskie klimaty Ełku lub też górnicze starcie na Śląsku, a może po prostu miejski Runmageddon na Łódzkich Błoniach lub sielski w Country Parku „Pod Gajem”? Które z 15 wydarzeń ekstremalnego biegu z przeszkodami okrzyknięte zostanie najlepszym? O tym, będzie można zadecydować głosując w plebiscycie Runmageddonu na najlepsze wydarzenie roku.

 

3 grudnia na stronie organizatora najpopularniejszego w Polsce cyklu ekstremalnych biegów przez przeszkody rozpoczęło się głosowanie na najlepsze wydarzenie roku. Każda osoba, która wzięła udział lub też kibicowała podczas eventu może wybrać jeden z nich, który wzbudził w niej pozytywne emocje. - Dbamy o to, by każda edycja Runmageddonu była inna od poprzedniej, by wnosiła coś nowego: nowe wyzwanie, emocjonującą przygodę, inny klimat. Runmageddończycy lubią być zaskakiwani i w ciągu roku staramy się im to dać. Trasa górska, nadmorska lub też miejska pozwala z jednej strony sprawdzać się na nowym terenie, a z drugiej daje szansę ukończyć wyzwanie w nowej odsłonie — mówi Piotr Bałchanowski dyrektor operacyjny Runmageddonu.

W ubiegłym roku najlepszą edycją ekstremalnego biegu przez przeszkody został Runmageddon Kocierz. Mocne górskie starcie dało się we znaki startującym, ale też zachwyciło. Zgodnie z regułą im mocniej, tym lepiej kocierski event przeszedł do historii. Czy w tym roku sukces małopolskiego wydarzenia się powtórzy? Czy może Runmageddończycy i kibice zdecydują inaczej? Na to pytanie odpowiedź poznamy już 12 grudnia, tuż po zakończeniu głosowania.
Głosowanie trwa od 3 do 12 grudnia na stronie: http://bit.ly/2P7ym3J. Udział w nim mogą wziąć zarówno kibice, jak i startujący.

 O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.
Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Gruby Benek