Wydrukuj tę stronę
środa, 04 grudzień 2019 15:59

Uwaga, nabór!

Napisała
Uwaga, nabór! SOK

Przedświąteczny okres to świetna okazja, żeby pomyśleć o swoich pasjach. A jeśli interesujecie się tańcem, nadarza się świetna okazja, żeby dołączyć do oklaskiwanego suwalskiego Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Tym razem Zespół poszukuje chętnych do grupy dziecięcej (8-12) i młodzieżowej (13-15). W pakiecie wspaniała przygoda z tańcem, narodowym folklorem i lokalną historią, występy w kraju i za granicą, a wszystko w ciepłej, rodzinnej atmosferze zespołu, w którym tańczą pokolenia. Zachęcamy do odwiedzenia próby i spróbowania swoich sił.

 

Nabory odbędą się w dniach 10, 12 i 17 grudnia w godzinach 16.00-17.00 (grupa dziecięca, 8-12 lat) oraz 17.00-18.00 (grupa juniorska, 13-15 lat) w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Jana Pawła II 5, sala 2.15 (II piętro).

Zespół Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA, laureat prestiżowej Nagrody Podlaska Marka, jest jednym z najstarszych zespołów folklorystycznych w Polsce. Od ponad 65 lat, obecnie pod kierunkiem Roberta Śliżewskiego, kontynuuje wielopokoleniowe dzieło, porywa do tańca, wzrusza i bawi popularyzując rodzimą kulturę. Ponad półwieczną pasję i umiejętności prezentował dotychczas na koncertach, festiwalach i tournées w Polsce i w 11 innych krajach: na Litwie, Białorusi, Ukrainie, Łotwie, w Estonii, Francji, Niemczech, Rosji, Belgii, Gruzji, Turcji. Często występuje na deskach macierzystej sceny, również obok uznanych artystów, jak np. w "Strasznym dworze" obok solistów Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie (11.11.2019).

 

Zespół tworzą cztery grupy: „Filary” – grupa reprezentacyjna; „Patroni” – dorośli obywatele kontynuujący lokalne tradycje; „Dinozaury” – zrekonstruowana grupa tancerzy z lat 80. i „Dzieci Suwalszczyzny” – adepci przyszłej reprezentacji (samodzielnie już tańczący!).

Źródło: SOK