• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 10 grudzień 2019 11:24

Obywatele Sudanu chcieli nielegalnie przekroczyć granicę

Napisała

Dwóch obywateli Sudanu Południowego, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-litewską granicę zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie.

 

W sobotę (07.12.2019 r.) w Trakiszkach funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali pociąg relacji Kowno – Białystok. W trakcie przeprowadzonej kontroli sprawdzającej legalność pobytu cudzoziemców podróżujących tym pociągiem okazało się, że dwóch obywateli Sudanu Południowego nie posiada dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Za przekroczenie polsko-litewskiej granicy państwowej wbrew przepisom i przebywanie na terytorium naszego kraju bez wymaganych dokumentów mężczyźni w wieku 25 i 27 lat zostali zatrzymani.

Po wykonaniu niezbędnych czynności w dniu 8 grudnia 2019 r. cudzoziemcy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot