• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 12 grudzień 2019 13:06

Przekroczyli granicę wbrew przepisom

Napisała

Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie zatrzymali czworo obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej za nielegalne przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Zatrzymano również bezpaństwowca za pomoc w przekroczeniu granicy wbrew przepisom.

 

9 listopada 2019 r. w Augustowie funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli Chevroleta Orlando na francuskich numerach rejestracyjnych. Autem kierował bezpaństwowiec narodowości czeczeńskiej, z którym podróżowało czworo obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Podczas przeprowadzonej kontroli legalności pobytu okazało się, że pasażerowie (matka z trójką małoletnich dzieci) nie posiadają dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Mieli przy sobie jedynie przepustki z Ośrodka dla Cudzoziemców na Litwie.

Za przekroczenie granicy wbrew przepisom obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej zostali zatrzymani. Po wykonaniu niezbędnych czynności wczoraj (10.12.2019 r.) zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Bezpaństwowiec usłyszał zarzuty za pomocnictwo w przekroczeniu granicy wbrew przepisom za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot