• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 12 grudzień 2019 15:29

Nadchodzi e-recepta

Napisane przez RT
Nadchodzi e-recepta POW NFZ

Wnioski o dofinansowanie na komputery, tablety i oprogramowanie dla szpitali i lekarzy można składać do końca roku. Od e-rozwiązań w służbie zdrowia nie ma odwrotu!

 

 Wciąż można składać wnioski o dofinansowanie zakupów sprzętu informatycznego dla placówek służby zdrowia. Do 31 grudnia został przedłużony przez prezesa NFZ termin składania wniosków, a termin udzielenia dofinasowania i rozliczenia wniosków jest przesunięty do 21 stycznia 2020 r. (tu znajdziesz rozporządzenie: https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-1622019def,7069.html)

Świadczeniodawcy z województwa podlaskiego powinni dostarczać wnioski do kancelarii Podlaskiego NFZ przy ul. Pałacowej 3 w Białymstoku.

- Warto skorzystać, bo dofinasowanie można przeznaczyć nie tylko na nowy sprzęt informatyczny, ale również na zakup lub utrzymanie oprogramowania wykorzystywanego do wystawiania elektronicznych zaświadczeń lub elektronicznej dokumentacji medycznej - zachęca Maciej Olesiński, dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ.

 Kto pierwszy len lepszy

Warto skorzystać i warto się pospieszyć, ponieważ dofinansowanie będzie udzielane do wyczerpania pieniędzy, a liczy się kolejność złożonych wniosków. Szczegółowe warunki uzyskania dofinasowania oraz pliki z wzorami wniosków można znaleźć tutaj: https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-1272019def,7017.html

 Nadchodzi e-recepta

Zegar odliczający do godziny „zero” bije nieubłaganie. Można go obserwować na stronie internetowej Podlaskiego NFZ. Od 8 stycznia 2020 r. recepty w Polsce - z jedynie kilkoma, ściśle określonymi wyjątkami - będą mogły być wystawiane wyłącznie elektronicznie. Wszyscy, którzy potrzebują fachowej pomocy i wsparcia w sprawach związanych z wdrożeniem e-recept mogą ją uzyskać w POW NFZ. Do dyspozycji personelu medycznego są pracownicy w pokoju nr 202 i pod numerami telefonów: 85 745 95 06 oraz 85 745 95 22.

 E-recepta w woj. podlaskim

Obecnie e-recepty wystawia prawie 1.400 podlaskich lekarzy z 335 placówek medycznych w 40 miastach województwa. Liczby te każdego dnia rosną, ponieważ do systemu e-zdrowie (P1) dołączają kolejne podmioty. Do końca listopada w województwie podlaskim zostało wystawionych ponad 1.250.000 e-recept. Najstarszy podlaski pacjent, który ją otrzymał miał 109 lat a najmłodszy - 9 dni. Najczęściej na e-receptach wystawiane są leki obniżające ciśnienie tętnicze, stosowane w leczeniu stanów niedoboru potasu, a także w leczeniu hiperurykemii.

Źródło: POW NFZ

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot