• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
sobota, 14 grudzień 2019 15:09

Ulica Wojska Polskiego nadal wywołuje dyskusje

Napisane przez ML

Kilka dni temu oficjanie otwarto ulicę Wojska Polskiego. Remont wzbudzał wiele kontrowersji przed rozpoczęciem inwestycji, niestety po jej ukończeniu nadal stwarza pole do dyskusji.

 

 Wymianę poglądów w kwestii ulicy mogliśmy usłyszeć już na początku grudnia podczas posiedzenia Rady Miejskiej. Temat zainicjowała radna Izabela Piasceka stwierdzając: ” Szanowni państwo ! To jest żenada, jak wygląda oświetlenie na ulicy Wojska Polskiego (…) Niemniej jednak uważam, że w budżecie powinny się znaleźć pieniądze na doświetlenie drugiej strony, bo mieszkańcy narzekają. Jest ciemno, jest niebezpiecznie. Nie tylko mieszkańcy, ale kierowcy również, bo jest to złe rozwiązanie.”

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz odniósł się do tematu w sposób nastepujący: “ Pani radna Piasecka wygłosiła słowa krytyki dotyczące tego, jak to oświetlenie jest tam umiejscowione, jak świeci, jaka jest jego jakość. Przekażemy te uwagi panu staroście, aby mógł się do nich odnieść i tutaj liczę na to, że będzie mógł zareagować.”

Przypomnijmy, że droga Wojska Polskiego jest inwestycją Starostwa Powiatowego o łącznej wartości 7 400 000 złotych. Środki na inwestycję pochodzą z rządowego programu (3 400 000 zł) pozostałe 4 milony zostały podzielone między samorządy- powiatowy (2 300 000 zł) oraz miejski (1 700 000 zł).

Augustowianie już jeżdżą po nowym asfalcie, spacerują odnowionymi chodnikami. Ciekawi jesteśmy opinii samych mieszkańców na temat ulicy, która jeszcze przed ukończeniem remontu została okrzyknięta “wizytówką miasta”.

24 komentarzy

  • Link do komentarza Darek czwartek, 09 styczeń 2020 09:35 napisane przez Darek

    Piękna wyremontowana ulica ale słaba oświetlona. Juz stare Latarnie lepiej świecą niż te piękne nowe.Inwestycja w oświetlenie po jednej stronie jest nieudana.Państwo w radzie miasta powinni pochylić się nad tym by było bezpieczniej .

  • Link do komentarza Tomek czwartek, 09 styczeń 2020 09:28 napisane przez Tomek

    Juz myślałem ze przy remoncie ulicy pojawia się ścieżki rowerowe.Cóż rowerem ale tylko poza miastem.W innych miastach jak Suwalki tych ścieżek jest na każdym kroku a tu chyba ktoś z władz rowerzystów nie toleruje.A później wszyscy się dziwią ze rowerzysta jedzie po chodniku gdzie nie ma linii przedzielajacej i są zgżyty .Ech a jak przyjadą turyści to gdzie mają bezpiecznie jeździć? Żenada dla władz.

  • Link do komentarza bogdan niedziela, 05 styczeń 2020 14:56 napisane przez bogdan

    Zastanawia mnie po co zrobiono prawo skręty w ulice Norwida Mickiewicza a brak lewoskrętów w wyżej wymienione ulice

  • Link do komentarza bogdan niedziela, 05 styczeń 2020 14:54 napisane przez bogdan

    Zastanawia mnie po co zrobiono prawo skręty w ulibogdancę Norwida Mickiewicza a brak lewoskrętów w wyżej wymienione ulice

  • Link do komentarza marco sobota, 04 styczeń 2020 17:57 napisane przez marco

    Mnie zastanawia inna sprawa, dlaczego w Augustowie przy kolejnym remoncie drogi zapomina się o ścieżkach rowerowych? Brak ścieżki na ul. Mostowej gdzie miejsca było aż nadto. Wiele razy miałem tam problemy z rowerzystami jadącymi chodnikiem, czyli wbrew przepisom. Teraz następna droga prowadząca od centrum do osiedla mieszkaniowego i dwóch supermarketów Lidl i Kaufland i znowu pomimo wystarczającej ilości miejsca nie wytyczono szlaku pieszo rowerowego. Komu w tym mieście przeszkadzają rowerzyści?

  • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 02 styczeń 2020 19:57 napisane przez Mieszkaniec

    Pani radna Piasecka powinna nie opuszczać i doprowadzić do końca istniejącego problemu doświetlenia drugiej strony Wojska Polskiego.Czy tylko jeden radny i mieszkańcy widzą ten problem? Czy śmieszna decyzja będzie zamieciona pod dywan zamiast zająć się tym tematem by ulica była doświetlona?

  • Link do komentarza Irek czwartek, 02 styczeń 2020 19:46 napisane przez Irek

    Czy coś jest robione w kwesti oświetlenia na głowę ulicy?To skandal by na taka prowizorkę się zgodzić. I ktoś tu mówi ze są słuchane głosy mieszkańców. Żenada by na wyremontowanej ulicy było oświetlenie po jednej tylko stronie.Chyba radni są ślepi ze nie widzą problemu .

  • Link do komentarza Jurek czwartek, 26 grudzień 2019 16:27 napisane przez Jurek

    A może sondaż czy te oświetlenie z jednej strony przez mieszkańców jest akceptowane.Jaka rada miasta takie wychodzą pomysły na wizerunek Augustowa.

  • Link do komentarza jarek niedziela, 22 grudzień 2019 16:21 napisane przez jarek

    Żenada roku !!!! Brawo !!!!

  • Link do komentarza Bartek niedziela, 22 grudzień 2019 11:05 napisane przez Bartek

    Jeżeli ktoś uważa że po drugiej stronie wzdloz ulicy Wojska Polskiego nie potrzeba oświetlenia to dlaczego przy remoncie ulicy Wilczej po obydwu stronach jest?Też można tylko z jednej strony.Ale jeżeli komuś nie liczą się mieszkańcy i bezpieczeństwo to już inna sprawa.Widać komuś w radzie tego miasta to jest obojętne. A miało być tak pięknie wiele pisano o tym jaka to ma być wizytówka.