• 1
  • 2
sobota, 14 grudzień 2019 15:09

Ulica Wojska Polskiego nadal wywołuje dyskusje

Napisane przez ML

Kilka dni temu oficjanie otwarto ulicę Wojska Polskiego. Remont wzbudzał wiele kontrowersji przed rozpoczęciem inwestycji, niestety po jej ukończeniu nadal stwarza pole do dyskusji.

 

 Wymianę poglądów w kwestii ulicy mogliśmy usłyszeć już na początku grudnia podczas posiedzenia Rady Miejskiej. Temat zainicjowała radna Izabela Piasceka stwierdzając: ” Szanowni państwo ! To jest żenada, jak wygląda oświetlenie na ulicy Wojska Polskiego (…) Niemniej jednak uważam, że w budżecie powinny się znaleźć pieniądze na doświetlenie drugiej strony, bo mieszkańcy narzekają. Jest ciemno, jest niebezpiecznie. Nie tylko mieszkańcy, ale kierowcy również, bo jest to złe rozwiązanie.”

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz odniósł się do tematu w sposób nastepujący: “ Pani radna Piasecka wygłosiła słowa krytyki dotyczące tego, jak to oświetlenie jest tam umiejscowione, jak świeci, jaka jest jego jakość. Przekażemy te uwagi panu staroście, aby mógł się do nich odnieść i tutaj liczę na to, że będzie mógł zareagować.”

Przypomnijmy, że droga Wojska Polskiego jest inwestycją Starostwa Powiatowego o łącznej wartości 7 400 000 złotych. Środki na inwestycję pochodzą z rządowego programu (3 400 000 zł) pozostałe 4 milony zostały podzielone między samorządy- powiatowy (2 300 000 zł) oraz miejski (1 700 000 zł).

Augustowianie już jeżdżą po nowym asfalcie, spacerują odnowionymi chodnikami. Ciekawi jesteśmy opinii samych mieszkańców na temat ulicy, która jeszcze przed ukończeniem remontu została okrzyknięta “wizytówką miasta”.

Gruby Benek
Taekwondo