• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 16 grudzień 2019 10:44

Spadł z rusztowania i poniósł śmierć na miejscu

Napisała
Spadł z rusztowania i poniósł śmierć na miejscu pixabay

Prokuratura Rejonowa w Augustowie wszczęła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, do jakiego doszło w ubiegły czwartek podczas prac przy jednym z augustowskich obiektów.

 

Pracownik budowlany spadł z rusztowania ze znacznej wysokości i poniósł śmierć na miejscu. Bezpośrednią przyczyną utraty życia były urazy głowy i kręgosłupa.

Śledczy prowadzą postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Badane są wszystkie okoliczności zdarzenia i prawidłowość zabezpieczeń podczas pracy na wysokości.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Bonio85 wtorek, 17 grudzień 2019 22:50 napisane przez Bonio85

    Rusztowanie jest tylko i wyłącznie po to aby pokonać problemy związane z dostaniem się na wysokość aby wykonać pracę. Bariera na rusztowaniu jest po to by uprzedzala o zbliżającej się krawędzi rusztowania, nie żeby się po niej jeszcze wspinać albo się o nią opierać. Praca na wysokości czyli na rusztowaniu, czy na tzw. wzwyżce polega by do odpowiednich elementów się przypiąć.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek