• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 17 grudzień 2019 12:39

Opel z nielegalnymi papierosami

Napisała
Opel z nielegalnymi papierosami POSG

Nielegalne papierosy ukryte w podłodze, zderzaku i dachu kontrolowanego auta ujawnili w weekend funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach. Szacunkowa wartość kontrabandy wynosi 45 tys. zł.

 

W sobotę (14.12.2019 r.) na terenie powiatu sejneńskiego funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli Opla Zafirę na litewskich tablicach rejestracyjnych. Samochodem podróżował 51-letni obywatel Litwy. W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej nabrali podejrzeń, ze w aucie mogą znajdować się nielegalne papierosy. Auto skierowano do szczegółowej kontroli. Jak się okazało kierowca ukrył nielegalny towar w przerobionej podłodze, zderzaku oraz dachu pojazdu. W sumie ujawniono ponad 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 45 tys. zł.

Mężczyzna otrzymał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Jako dowód w sprawie zabezpieczono również samochód. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez Straż Graniczną do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot