• 1
  • 2
  • 3
środa, 18 grudzień 2019 08:45

Polacy kresowym rodakom

Napisała
Polacy kresowym rodakom Urząd Gminy Augustów

Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK wraz z partnerami po raz kolejny zorganizowało zbiórkę paczek świątecznych. W dniach od 5 listopada do 6 grudnia 2019r. szkoły podstawowe oraz instytucje samorządowe z terenu Gminy Augustów uczestniczyły również w tej zbiórce.

 

W ramach akcji „Polacy Kresowym Rodakom” zebrano paczki żywnościowe dla Kombatantów, Sybiraków oraz dzieci i polskich rodzin zamieszkałych na Litwie i Białorusi. Do każdej paczki włożono kartkę świąteczną z życzeniami.

Dnia 10 grudnia w Urzędzie Gminy Augustów w obecności Wójta Gminy Augustów i dyrektorów szkół nastąpiło przekazanie tych paczek Stowarzyszeniu Łagierników Żołnierzy AK. Podczas tego spotkania odbyła się projekcja filmu z zeszłorocznego przekazania paczek naszym rodakom na kresach wschodnich. W wystąpieniu swym Pan Wójt Zbigniew Buksiński prosił o przekazanie wszystkim rodakom serdecznych pozdrowień wraz z życzeniami świątecznymi.

Każda z instytucji biorąca udział w tej akcji z rąk Prezesa Artura Kondrata otrzymała Dyplom Uznania za ogromne zaangażowanie, okazane serce i udział w zbiórce darów w ramach corocznej świątecznej akcji „Polacy Kresowym Rodakom” na rzecz ostatnich Kombatantów z szeregów Armii Krajowej, Sybiraków oraz Polskich Rodzin zamieszkałych na Kresach Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Głęboko wierzymy, że udział w tych akcjach to prawdziwa lekcja wrażliwości, pokory, empatii i współczucia dla wszystkich potrzebujących, to dzielenie się z serca płynącym dobrem.

Źródło: Urząd Gminy Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot