• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 22 grudzień 2019 20:57

Akcja „ Z Sercem na Dłoni 2019”

Napisane przez RED

Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami. 19 grudnia o godzinie 8.00 małe Mikołajki i starsze Reniferki wyruszyły na podbicie Augustowa. W tym roku mieliśmy bardzo dużo pocztówek (1207), które wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3. To już nasza tradycja, że nasze dzieciaki wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami dla mieszkańców Augustowa. Każda pocztówka ma swoją historię, wiele miłości i cząstkę naszego serca. Wymaga wiele cierpliwości i pomysłowości. Do tej akcji włącza się cała społeczność uczniowska. Począwszy od tych najmłodszych, a skończywszy na klasach VIII. To bardzo ważny okres dla nas. Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że każdy zaczyna zastanawiać się nad sobą, nad tym jak postępuje.

 

Niestety pogoda tego dnia nie całkiem wskazywała na to, iż zbliżają się nasze upragnione święta. Cieszymy się jednak, że był lekki mrozek i otaczała nas biel –to była mgła. My jednak mimo takiej pogody nie zraziliśmy się i postanowiliśmy sprawić przyjemność naszym mieszkańcom miasta. Tegoroczną akcję przeprowadzali uczniowie z klasy IIIb (jest to klasa objęta innowacją pedagogiczną- bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej), oraz uczniowie z klasy IIb, Iei i starsi uczniowie- VIh, VIIIbi. Mieszkańcy Augustowa byli w tym dniu jak zawsze zabiegani, pochłonięci zakupami. Mimo to małe Mikołajki miały plan do zrealizowania- chciały uszczęśliwić innych, złożyć najserdeczniejsze życzenia z głębi serca płynące. Oczywiście jak co roku nie oczekiwały one na nic. Przypominamy pocztówka jest bezcenna- kosztuje tylko „Jeden Szczery Uśmiech”. Jesteśmy dumni, że jesteśmy już rozpoznawani. Niektórzy nawet przygotowali się na nasze spotkanie.

Jednak pamiętajcie- my małe Mikołajki nie oczekujemy zapłaty- tylko szczerego uśmiechu. Oczywiście dzieciaczki bardzo się ucieszyły za te miłe gesty (w postaci cukierków) ze strony mieszkańców naszego Kochanego Miasta. Małe Mikołajki śpiewając kolędy, (nie tylko w języku polskim ale również w języku niemieckim) rozdając życzenia sprawiały, iż ludzie na chwile zapominali o problemach. Nasze pociechy otrzymały mnóstwo bezcennych uśmiechów i całusów. Starsi ludzie jak co roku byli pod wielkim wrażeniem, nie zabrakło wzruszeń i szczerych łez- co bardzo utkwiło w pamięci małych Mikołajków.

Były momenty dla nas ciężkie kiedy słyszeliśmy, że to są jedyne życzenia prawdopodobnie, które dana osoba otrzymuje. Jednak poczuliśmy również radość, że komuś sprawiliśmy przyjemność, że nasza akcja ma sens. Często też spotykaliśmy się z podziękowaniami i prośbą abyśmy za rok również się pojawili i rozświetlili swoją obecnością serca naszych mieszkańców. Oczywiście daliśmy słowo, że będziemy! Pocztówkę otrzymywali wszyscy mieszkańcy, którzy nas spotkali, nie ważne było dla nas czy młody, czy stary czy bogaty czy też biedny. Każdy zasługuje na odrobinę szczęścia.

W ten tak piękny dzień, jedyny w roku, kiedy to wychodzimy na ulice naszego miasta z tak szczytnym celem  ( z otwartymi serduszkami) chcemy sprawić, aby ten, kto nas spotka, nie odczuwał samotności i smutku. Ta akcja to taki mały promyczek nadziei, lecz ten płomyczek może zdziałać bardzo wiele, a co najważniejsze widzimy to! Te przedsięwzięcie sprawia, że od najmłodszych lat uwrażliwiamy nasze młode pokolenie na tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia i zaszczepiamy w nich potrzebę dzielenia się radością z innymi. Cieszymy się, iż uczniowie jak też i nasi mieszkańcy poczuli magię świąt- nie takich za które się płaci, nie takich za które oczekuje się rekompensaty, nie tych z reklam- tylko świąt płynących z głębi serca- szczerych. Tego dnia otrzymaliśmy mnóstwo uśmiechów, pocałunków, widzieliśmy szczere łzy płynące po twarzach. To sprawia, że widzimy sens w tym co robimy i wiemy, że mimo tych wszystkich trudności, różnic nas dzielących zawsze pozostaniemy wielką augustowską rodziną. Pamiętajmy możemy coś zawsze zrobić od Serca – bezinteresownie!

Dziękujemy wszystkim za miłe słowa, wspaniałe i szczere uśmiechy, za miłe gesty kierowców mijających nas, cukierki- mimo, że o nie nie prosiliśmy i dziękujemy również miłej Pani, która postanowiła dogonić nas i jeszcze raz z całego serca nam podziękować. Jesteście wspaniali- bez Was nie wychodzilibyśmy na miasto. Jesteśmy dumni, że mieszkamy w tak uśmiechniętym mieście.

Za rok znów nas zobaczycie! Przygotujcie więc zapłatę - UŚMIECH!

Organizatorami akcji są: pani Urszula Kuczyńska (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka niemieckiego, inicjator akcji), pani Ewa Szyper (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej), pani Elżbieta Kierklo (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej), pani Izabela Bogdanowicz (nauczycielka plastyki, historii, EDB).

Urszula Kuczyńska
Ewa Szyper
Elżbieta Kierklo
Izabela Bogdanowicz

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot