• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 30 grudzień 2019 08:56

30 mln zł dla podlaskich przedsiębiorców

Napisała
30 mln zł dla podlaskich przedsiębiorców Wrota Podlasia

Podczas posiedzenia w dniu (24.12), Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o zwiększeniu budżetu konkursu dla firm z obszaru Natura 2000. Dzięki temu wszystkie projekty ocenione pozytywnie otrzymają dofinansowanie.

 

Na początku grudnia informowaliśmy o rozstrzygnięciu konkursu w ramach Działania 1.5 Wspieranie przedsiębiorczości i zatrudnienia w gminach, których rozwój uwarunkowany jest siecią Natura 2000. Pierwotny budżet konkursu pozwolił na dofinansowanie 32 projektów, natomiast kolejne 27 projektów znalazło się na liście rezerwowej.

Dzięki dzisiejszej decyzji Zarządu, wszystkie projekty z listy rezerwowej otrzymają dotację. Ostatecznie wsparcie otrzyma 59 mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa podlaskiego. Łączna wartość dofinansowania wszystkich projektów wynosi 30,1 mln zł.

Pieniądze trafią do firm z 25 gmin, leżących na obszarze Natura 2000: Augustowa, Białowieży, Choroszczy, Czarnej Białostockiej, Dobrzyniewa Dużego, Gib, Goniądza, Gródka, Hajnówki, Janowa, Jeleniewa, Knyszyna, Łap, Łomży, Michałowa, Narewki, Płaskiej, Rutek, Supraśla, Suwałk, Trzciannego, Tykocina, Wasilkowa i Zawad.

Dotacja posłuży przedsiębiorcom do zakupu nowoczesnych urządzeń i zatrudnienia dodatkowych pracowników, dzięki czemu będą mogli rozszerzyć swoją działalność o nowe produkty i usługi. Na skutek realizacji projektów powstanie łącznie ponad 270 miejsc pracy.

To nie jedyne środki, z których mogą skorzystać podlascy przedsiębiorcy. W ubiegłym tygodniu zarząd województwa wydłużył czas trwania konkursu na dofinansowanie inwestycji w firmach z sektora produkcyjnego. Nabór na projekty dotyczące wdrażania innowacji produktowych, procesowych, marketingowych i organizacyjnych potrwa do 31 stycznia 2020 roku.

Źródło: Wrota Podlasia

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot