• 1
  • 2
poniedziałek, 30 grudzień 2019 11:30

Świąteczny bilans policyjnych działań

Napisała
Świąteczny bilans policyjnych działań KPP Sejny

Sejneńscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących oraz jednego kierowcę, który jadąc w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 51km/h. Teraz za swoje zachowanie mężczyżni odpowiedzą przed sądem.

 

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 24 - 29 grudnia 2019 roku sejneńscy policjanci prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie". Efektem policyjnych działań było zatrzymanie trzech kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu oraz kierującego, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Do pierwszego zatrzymania doszło w Wigilię. Patrol ruchu drogowego w miejscowości Frącki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego skodą. Podczas wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od 52-letniego mężczyzny woń alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w minioną sobotę w miejscowości Żwikiele, gm. Puńsk. 36- letni mężczyzna jechał skodą, mając ponad 2 promile alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem, zatrzymany również w miejscowości Żwikiele. Badanie urządzeniem wykazało, że 42- latek ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie.
Natomiast w drugi dzień świąt w miejscowości Giby na drodze krajowej nr 16 około godz. 16.00 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej toyotę. Policyjny miernik prędkości wskazał, że kierowca porusza się z prędkością 101 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 51 km/h. Sprawca wykroczenia stracił prawo jazdy i dodatkowo ukarany został mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Teraz sprawcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KPP Sejny

1 komentarz

  • Link do komentarza Słup poniedziałek, 30 grudzień 2019 19:58 napisane przez Słup

    Yanosik sie co niektóym przydał z tego co widziałęm

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.