• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 02 styczeń 2020 11:57

Zakończył się remont kładki na ścieżce „Do Pomnika Leśnika"

Napisała

Nadleśnictwo Augustów informuję o ponownym otwarciu kładki na Leśnej ścieżce edukacyjnej „Do Pomnika Leśnika" w Studzienicznej. Zakończone zostały prace remontowe związane ze złym stanem kładki.

 

Leśna ścieżka edukacyjna „Do Pomnika Leśnika" przy Izbie Leśnej „W Puszczy Głuszca" - z racji swego położenia i atrakcyjności jest najchętniej odwiedzaną ścieżką w regionie. Długość trasy to około 1100 m. 11 przystanków, gdzie każdy przedstawia inną tematykę tj.:

Przystanek I – Brama wejściowa z napisem w drewnie nazwy i logo nadleśnictwa, duża tablica informująca o tematyce i przebiegu całej ścieżki

Przystanek II – Budynek z izbą leśną.

Przystanek III – Wiata z ogniskiem, obok parkingu - zarówno dla

podróżnych pragnących odpocząć, jak również osób korzystających z zajęć edukacyjnych.

Przystanek IV – Tablica przy parkingu informująca o tematyce i przebiegu całej ścieżki, w dwóch językach (polski i angielski) opatrzona zdjęciami oraz przejrzystą mapką sytuacyjną – w stylu tablicy wejściowej. Dodatkowo wyposażona w tablice opisujące gatunki polskich drzew.

Przystanek V – Drewniana kładka wśród trzcin i zbiorowisk zarastającego jeziora.

Przystanek VI – Podwyższony pomost z widokiem na trzcinowisko i jezioro, wraz z tablicą opisującą zbiorowiska na styku z jeziorem.

Przystanek VII – Miejsce na ognisko pod gołym niebem wraz z trzema wiatami do prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz tablica na temat podziału terytorialnego.

Przystanek VIII – Wieża widokowa na Staw Studzieniczański.

Przystanek IX – Dawne umocnienia wojskowe.

Przystanek X – Powalone drzewo - złom, wraz z tablicą nt. roli powalonych drzew.

Przystanek XI – Pomnik Leśnika.

Źródło: Nadleśnictwo Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot