• 1
  • 2
piątek, 03 styczeń 2020 11:03

Fałszował pieniądze w domu

Napisała
Fałszował pieniądze w domu KPP Augustów

Policjanci z Augustowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o fałszowanie pieniędzy i wprowadzanie ich do obiegu. 56-latek drukował banknoty na domowej drukarce. Mężczyzna na wniosek prokuratury trafił na trzy miesiące do aresztu. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Grozi mu kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, w sylwestrowy poranek, weszli na teren jednej z posesji w gminie Sztabin. Policjanci uzyskali informacje, że mieszkający tam mężczyzna, w okresie świątecznym zapłacił fałszywymi pieniędzmi za usługę. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Na posesji 56-latka, kryminalni ujawnili podrobione banknoty, a także domową drukarkę, która służyła do nielegalnej produkcji pieniędzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli arkusze i częściowo wycięte kopie, na których znajdowało się łącznie ponad 130 sztuk banknotów, o nominałach od 10 do 100 złotych. 56-latek został zatrzymany i na wniosek Prokuratury Rejonowej w Augustowie, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Augustów

1 komentarz

  • Link do komentarza misia sobota, 04 styczeń 2020 12:37 napisane przez misia

    serio? w 2020 roku ktoś jeszcze podchodzi do druku banknotów w domu?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek