• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
piątek, 03 styczeń 2020 13:58

Psy uratowane – opiekunki dziękują

Napisała

Szanowni Państwo, nasi przyjaciele.

Chcielibyśmy bardzo Wam wszystkim Kochani podziękować za pomoc i dobre słowa, które lecą w naszym kierunku z całego świata, to daje nam wielką energię i siłę w działaniu. Serce nam się zatrzymało po informacji, że prawie 80 psów ma jechać do Radys, ale dzięki Wam odzyskaliśmy wiarę i nadzieję, że można do tego nie dopuścić.

 

Jak już wszyscy wiecie o godzinie 24.00 dnia 31.12.2019 roku wygasła umowa między schroniskiem Sonieczkowo a Urzędem Gminy Jedwabne, a schronisko miało pod swoją opieką 78 psów (kilka już w domach dzięki tej akcj) z tejże Gminy, a te biedne i niewinne stworzenia, które odsiadują swój wyrok tylko i wyłącznie za miłość dostały bilet do Radys. 31.12.2019 przyjechali do nas pracownicy ze schroniska w Radysach, ale my nie oddaliśmy im psów z uwagi na to, że do 24.00 byliśmy ich opiekunami… tylko co dalej zapytacie?

Otóż na chwilę obecną w schronisku Sonieczkowo nie ma ani jednego psa Gminy Jedwabne, wszystkie 78 mordek przeszły pod opiekę Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział Augustów oraz Suwałki, a schronisko Sonieczkowo udostępniło swoje kojce dla tych piesków, więc zostaną z nami, ale już jako psy TOZ-u.

Psy uratowane, ale TOZ-y w chwili obecnej dwoją się i troją, żeby utrzymać tę gromadę i z tego miejsca bardzo Państwa prosimy o wsparcie, na cito szukamy domów tymczasowych i domów stałych, uruchamiamy również adopcje wirtualne i zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby wirtualnie adoptować pieska z Jedwabnego to koszt wynosi 100 złotych miesięcznie. Jutro wystawimy album z pyszczkami, które w tym momencie mają tylko nas i WAS, bo dla urzędników te psy są nic nie warte niestety. Zapraszamy chętnych do adopcji realnych czy też wirtualnych i kontakt po nr tel. 505170602.

Nadal czekamy o ustosunkowanie się urzędników Gminy Jedwabne na pisma, które im jako Sonieczkowo wysłaliśmy i jeśli tylko coś będzie nam wiadome niezwłocznie Państwa o tym poinformujemy.

Jeszcze raz składamy wielkie pokłony w Państwa stronę za pomoc i wsparcie jakie nam zaoferowaliście.

Schronisko Sonieczkowo

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
Mirage Boats
Weterynarz
DrewSot
Biuro Rachunkowe [Kondracka]
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
Drewno opałowe