• 1
  • 2
sobota, 04 styczeń 2020 17:46

„Nie bądźmy obojętni” zimą

Napisała
„Nie bądźmy obojętni” zimą KPP Sejny

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku, ale również osoby, będące pod wpływem alkoholu.

 

Wraz ze spadkiem temperatur Policja częściej odwiedza osoby starsze, samotne, czy nieporadne życiowo. Zima jest okresem najtrudniejszym dla tych, którzy nie posiadają „dachu nad głową”. Szukają oni wówczas schronienia przed zimnem w pustostanach, altankach, czy na terenie ogródków działkowych. W wielu przypadkach są to miejsca, które zagrażają ich życiu i zdrowiu. Policjanci w ramach codziennych służb odwiedzają osoby zagrożone zamarznięciem, sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych, czy nadużywających alkohol. Namawiają do korzystania z pomocy, jaką oferują instytucje pomocowe.
Policjanci zwracają się również z apelem do wszystkich, którzy mają informację na temat osób potrzebujących pomocy w tym trudnym okresie. Każdy sygnał będzie sprawdzany. Informacje takie możemy przekazać telefonicznie, bądź też z wykorzystaniem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Źródło: KPP Sejny

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.