• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 09 styczeń 2020 15:05

Koncert zespołu Gonsofus w Sejnach

Napisała
Koncert zespołu Gonsofus w Sejnach Ośrodek Kultury w Sejnach

 Ośrodek Kultury w Sejnach serdecznie zaprasza do swojej placówki na koncert Gonsofus, który odbędzie się dnia 24 stycznia o godzinie 19:00.

 

Gonsofus oznacza wytwarzać pozytywną energię; pozytywny ogień. Termin ten pochodzi z Kenii (gdzie multiinstrumentalista i piosenkarz Sasha Mamaev spędził część swojego dzieciństwa). To znaczenie określa także siłę napędową projektu i jego filozofię - tworzenia muzyki transkontynentalnej dla globalnej publiczności, która może zarówno motywować, a jednocześnie niszczyć fizyczne i metaforyczne granice. Duet Gonsofus w 2015 wydał doskonały album Taking Shape, od tego czasu intensywnie koncertował. Podczas swoich tras koncertowych multiinstrumentaliści Sasha Mamaev (gitara, bas, saksofon, wokal) i Gábor Tokár (bębny, perkusja, syntezatory) występowali w 19 krajach świata, Polskę odwiedzą po raz szósty.

Oprócz podróży i występów nieustannie pracowali nad nowymi utworami, czego rezultatem było nagranie nowej EP-ki o nazwie Distant Shores, która została wydana 7.11.2019 przez Deadred Records (SK) i Starcastic Records (CZ). Nowy album jest dowodem na to, iż unikalna i specyficzna muzyczna mieszanka stylów, którą zespół nazwał „transkontynentalnym groove”, przybrała w ostatnich latach ciekawą formę. Gonsofus ma kosmopolityczny i koczowniczy charakter w swoim DNA. Sasha Mamaev już jako dziecko mieszkał w Rosji, Turcji, USA i Kenii. A kiedy doszły do tego trwające od pięciu lat przygody zespołu, stało się jasne, że nowy EP Distant Shores będzie najbardziej kosmopolitycznym albumem w dotychczasowej dyskografii duetu. Jest to również widoczne w trakcie jego powstawania - pomysły na piosenki pojawiły się podczas trasy koncertowej w różnych krajach i miastach, nagrane w Pradze w studiu Studio Faust, zmiksowane w Nowym Jorku przez dźwiękowieca Jasona Goldsteina, zdobywca nagrody Grammy, znanego ze współpracy z takimi artystami jak The Roots, Beyonce, Ozomatli, Nas i wielu innych. Wśród zaproszonych muzyków na EP jest Fred „Rocksteady Freddie” Reiter z New York Ska Jazz Ensemble.

Wstęp 20 zł.

Źródło: Ośrodek Kultury w Sejnach

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot