• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
czwartek, 09 styczeń 2020 15:15

Burmistrz Augustowa oczyszczony z zarzutu

Napisane przez KR
Źródło fot. PIXABAY Źródło fot. PIXABAY

Prokuratura Rejonowa w Sejnach umorzyła postępowanie w sprawie Mirosława Karolczuka, burmistrza Augustowa. Jest niewinny.

 

W 2015 roku miasto wydzierżawiło nieruchomość, działkę komunalną przy ulicy Kasztanowej, na której znajduje się budynek mieszkalny. Dzierżawcą był pan Grzegorz B., który otrzymał pozwolenie na wynajem na okres trzech lat. Gdy minął wyznaczony termin dzierżawy, a umowa nie została przedłużona, najemca postanowił pozwać samorząd do sądu. Sprawę jednak przegrał. W tym samym czasie do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Mirosława Karolczuka, burmistrza Augustowa. Całą sprawę przejęli sejneńscy śledczy.

Jak informuje Rafał Haraburda, Prokurator Rejonowy w Sejnach, postępowanie było prowadzone pod kątem niedopełnienia obowiązków przez burmistrza. Jednak po kilkumiesięcznym śledztwie zdołano ustalić, że działania Karolczuka nie nosiły znamion czynu karalnego, dlatego decyzją prokuratury w tej sprawie było umorzenie postępowania.

1 komentarz

  • Link do komentarza Kasztaniaki niedziela, 12 styczeń 2020 18:58 napisane przez Kasztaniaki

    Wszyscy czekamy z niecierpliwością aż miasto w końcu rozpisze przetarg na sprzedaż tej działki i znajdzie się nabywca który zagospodaruje ten pustostan. Na szczescie plan miejscowy wyklucza rozbiórke budynku, więc dom powinien odzyskać swój dawny blask:)

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
Mirage Boats
DrewSot
KA-MIX
Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
Biuro Rachunkowe [Kondracka]