• 1
  • 2
  • 3
piątek, 10 styczeń 2020 11:58

Augustowskie szkoły zdobyły srebrne odznaczenia

Napisane przez KR

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw – Licea 2020 i Technika 2020. Trzy augustowskie szkoły zdobyły srebro w tych zmaganiach.

 

Dnia 9 stycznia zostały opublikowane oficjalne wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw – Licea 2020 i Technika 2020. Okazało się, że na czołowych miejscach uplasowały się aż trzy augustowskie szkoły. Miejsce siódme w województwie i tytuł „Srebrnej Szkoły 2020” otrzymało Technikum Nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego w Augustowskim Centrum Edukacyjnym i w związku z tym zostało uznane za najlepszą szkołę zawodową w naszym regionie. Również augustowskie licea ogólnokształcące otrzymały tarcze, które zostały im nadane w roku 2019 i dzięki temu mogą się poszczycić mianem najlepszych w regionie.

Szkoły licealne oceniano na podstawie sukcesów osiągniętych w olimpiadach, wyników egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych oraz przedmiotów dodatkowych. Technika miały nieco inne kryteria oceny, ponieważ oprócz tych wyżej wymienionych, musiały również przedstawić swoje wyniki egzaminu zawodowego.

Przypomnijmy, że Technikum Nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego w Augustowskim Centrum Edukacyjnym już od kilku lat zajmuje czołowe miejsce w Ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw. Serdecznie gratulujemy znakomitych wyników, a nauczycielom i uczniom życzymy dalszych sukcesów!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot