• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
piątek, 10 styczeń 2020 19:52

Nieprawidłowości w wycenie gruntów pod obwodnicę Augustowa – olsztyńska prokuratura bada sprawę

Napisane przez KR

Podejrzenie fałszowania dokumentów dotyczących wyceny gruntów pod obwodnicę Augustowa to głośna i jak do tej pory niewyjaśniona sprawa. Sprawdziliśmy na jakim etapie jest toczące się cały czas śledztwo.

 

Do pewnego czasu sprawą zajmowali się śledczy z Augustowa, jednak pod koniec października 2019 roku Prokuratura Regionalna w Białymstoku zdecydowała o tym, że zostanie ona przeniesiona do innego miasta. W tej chwili nad śledztwem pracują biegli z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. To oni zbadają, czy dokumenty były fałszowane.

O nieprawidłowościach w wycenie gruntów podczas prowadzonych 6 lat temu wywłaszczeń poinformowali byli właściciele gruntów. Rolnicy z tych terenów zwrócili uwagę na to, że zauważyli błędy w operatach szacunkowych. Zgłaszali także fakt, iż rzeczoznawca nie stawił się osobiście na poszczególnych działkach.

Na jakim etapie jest śledztwo i kiedy się zakończy? O to zapytaliśmy rzecznika prasowego olsztyńskiej prokuratury Krzysztofa Stodolnego.

„Aktualnie cały czas trwa zbieranie materiału dowodowego, w tym pozyskiwanie i analiza dokumentów. Jako osoby pokrzywdzone zarejestrowano ponad 100 osób. Nie jest aktualnie możliwe określenie czasu zakończenia śledztwa” – poinformował nas rzecznik.

W postępowaniu dotyczącemu m.in. poświadczenia nieprawdy w dokumentach dotyczących wyceny gruntów wyznaczonych pod budowę obwodnicy Augustowa przesłuchano do tej pory właścicieli nieruchomości i osoby prowadzące postępowania administracyjne.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
Zakład stolarski
Videozoo - Kurier
Foto Bajka - Lustra
MIRAD - Bar przy kominku
Biuro Rachunkowe [Kondracka]
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
Drewno opałowe
Weterynarz
KA-MIX