• 1
  • 2
piątek, 10 styczeń 2020 19:52

Nieprawidłowości w wycenie gruntów pod obwodnicę Augustowa – olsztyńska prokuratura bada sprawę

Napisane przez KR

Podejrzenie fałszowania dokumentów dotyczących wyceny gruntów pod obwodnicę Augustowa to głośna i jak do tej pory niewyjaśniona sprawa. Sprawdziliśmy na jakim etapie jest toczące się cały czas śledztwo.

 

Do pewnego czasu sprawą zajmowali się śledczy z Augustowa, jednak pod koniec października 2019 roku Prokuratura Regionalna w Białymstoku zdecydowała o tym, że zostanie ona przeniesiona do innego miasta. W tej chwili nad śledztwem pracują biegli z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. To oni zbadają, czy dokumenty były fałszowane.

O nieprawidłowościach w wycenie gruntów podczas prowadzonych 6 lat temu wywłaszczeń poinformowali byli właściciele gruntów. Rolnicy z tych terenów zwrócili uwagę na to, że zauważyli błędy w operatach szacunkowych. Zgłaszali także fakt, iż rzeczoznawca nie stawił się osobiście na poszczególnych działkach.

Na jakim etapie jest śledztwo i kiedy się zakończy? O to zapytaliśmy rzecznika prasowego olsztyńskiej prokuratury Krzysztofa Stodolnego.

„Aktualnie cały czas trwa zbieranie materiału dowodowego, w tym pozyskiwanie i analiza dokumentów. Jako osoby pokrzywdzone zarejestrowano ponad 100 osób. Nie jest aktualnie możliwe określenie czasu zakończenia śledztwa” – poinformował nas rzecznik.

W postępowaniu dotyczącemu m.in. poświadczenia nieprawdy w dokumentach dotyczących wyceny gruntów wyznaczonych pod budowę obwodnicy Augustowa przesłuchano do tej pory właścicieli nieruchomości i osoby prowadzące postępowania administracyjne.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek