• 1
  • 2
sobota, 11 styczeń 2020 11:26

Kontrole autobusów przed feriami zimowymi

Napisane przez KR
Źródło fot. Wikipedia - domena publiczna Źródło fot. Wikipedia - domena publiczna

Bezpieczeństwo dzieci podczas zimowych podróży autokarami, to jeden z priorytetów pracy Policji. Zapewnieniu bezpiecznego dowozu dzieci na miejsca zimowego wypoczynku będą służyły kontrole stanu technicznego autobusów oraz uprawnień i trzeźwości kierowców.

 

Policjanci ruchu drogowego w całej Polsce, jak co roku w okresie ferii zimowych, będą szczegółowo kontrolować stan techniczny i wyposażenie autobusów. Pozytywne przejście takiej kontroli będzie równoznaczne z dopuszczeniem pojazdu do przewozu dzieci. Inicjatywa Policji jest bezcenna, ponieważ zapobiegnie z pewnością wielu niebezpiecznym wypadkom drogowym spowodowanych kierowaniem niesprawnymi pojazdami.

Policjanci, chcąc ułatwić kierowcom wypełnienie obowiązku przeglądu autobusów, wyznaczą miejsca gdzie taka kontrola się odbędzie. W wykazie miejsc kontroli na terenie całego kraju znajdą się również numery telefonów, pod którymi będzie można uzyskać niezbędne informacje. Należy również zadbać o to, aby potrzebę przeglądu autobusu zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem, ponieważ podczas ferii zimowych wyjazdy dzieci w różne części kraju będą z pewnością wzmożone. Zatem aby uniknąć długiego oczekiwania na przegląd trzeba zgłosić go nieco wcześniej.

Zgłoszenia można kierować telefonicznie do każdej placówki Policji w całym kraju. Można też skorzystać z numeru alarmowego 112.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.