• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
sobota, 11 styczeń 2020 11:26

Kontrole autobusów przed feriami zimowymi

Napisane przez KR
Źródło fot. Wikipedia - domena publiczna Źródło fot. Wikipedia - domena publiczna

Bezpieczeństwo dzieci podczas zimowych podróży autokarami, to jeden z priorytetów pracy Policji. Zapewnieniu bezpiecznego dowozu dzieci na miejsca zimowego wypoczynku będą służyły kontrole stanu technicznego autobusów oraz uprawnień i trzeźwości kierowców.

 

Policjanci ruchu drogowego w całej Polsce, jak co roku w okresie ferii zimowych, będą szczegółowo kontrolować stan techniczny i wyposażenie autobusów. Pozytywne przejście takiej kontroli będzie równoznaczne z dopuszczeniem pojazdu do przewozu dzieci. Inicjatywa Policji jest bezcenna, ponieważ zapobiegnie z pewnością wielu niebezpiecznym wypadkom drogowym spowodowanych kierowaniem niesprawnymi pojazdami.

Policjanci, chcąc ułatwić kierowcom wypełnienie obowiązku przeglądu autobusów, wyznaczą miejsca gdzie taka kontrola się odbędzie. W wykazie miejsc kontroli na terenie całego kraju znajdą się również numery telefonów, pod którymi będzie można uzyskać niezbędne informacje. Należy również zadbać o to, aby potrzebę przeglądu autobusu zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem, ponieważ podczas ferii zimowych wyjazdy dzieci w różne części kraju będą z pewnością wzmożone. Zatem aby uniknąć długiego oczekiwania na przegląd trzeba zgłosić go nieco wcześniej.

Zgłoszenia można kierować telefonicznie do każdej placówki Policji w całym kraju. Można też skorzystać z numeru alarmowego 112.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
Foto Bajka - Lustra
Zakład stolarski
Videozoo - Kurier
MIRAD - Bar przy kominku
Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
KA-MIX
Weterynarz
Biuro Rachunkowe [Kondracka]