• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
poniedziałek, 13 styczeń 2020 12:29

Ambulatoryjna opieka ze wskazań nagłych

Napisane przez TR

W związku z faktem zgłaszania się pacjentów w stanie nagłym z dolegliwościami narządu wzroku lub z urazami narządu ruchu na obciążone zwykle SOR, i które to urazy po wizycie pacjenta nie mogą być kontynuowane w AOS ze względu na trudności w dostępie do świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, od października 2019 roku, w poradniach specjalistycznych: ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dorosłych i dzieci, chirurgii dziecięcej oraz okulistycznych dla dorosłych i dzieci, został wprowadzony nowy zakres skojarzony – ambulatoryjna opieka ze wskazań nagłych.

 

Oznacza to , że pacjent zamiast na SOR będzie mógł udać się bezpośrednio do wyżej wymienionych poradni, gdzie zostanie mu udzielona natychmiastowa pomoc medyczna. Pomoc skierowana jest do osób z nagłymi wypadkami i urazami. Ważne jest, że poradnia zapewni pacjentowi nie tylko pomoc w związku ze stanem nagłym, ale również dalsze leczenie ambulatoryjne, niezależnie od miejsca zaopatrzenia urazu.

Wprowadzone rozwiązanie pozwoli uzyskać najbardziej potrzebującym pacjentom łatwiejszy dostęp do świadczeń ortopedycznych i okulistycznych oraz chirurgii dziecięcej a tym samym odciążyć szpitalne oddziały ratunkowe.

Zmiany te dają widoczne efekty czego dowodem jest prawie 5,5 tys. podlaskich pacjentów przyjętych w trybie ambulatoryjnym ze wskazań nagłych.

źródło: Rafał Tomaszczuk Rzecznik Prasowy POW NFZ

1 komentarz

  • Link do komentarza Pacjentka1 wtorek, 14 styczeń 2020 10:09 napisane przez Pacjentka1

    Bez kolejki bez skierowania ? To jakiś żart co piszecie. Miałam uraz dłoni ortopeda w poradni powiedzial że nie przyjmie .żebym o 18 przyszła na SOR wtedy była godzina 11. Zanim wogole zostałam wpuszczona do tego lekarza siedzialam zwijając się z bólu ponad godzinę. Może warto koło dzwi w poradni wywiesić kartkę że pacjenci z urazami nagłymi.proszeni są o wchodzenie bez kolejki bo nikt z dziadkiem ani babcia co co tydzien tam siedzi bić się nie będzie. Albo w rejestracji dostawać jakieś czerwone kartki.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
Foto Bajka - Lustra
Zakład stolarski
MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
Weterynarz
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
KA-MIX
Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe [Kondracka]