• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
poniedziałek, 13 styczeń 2020 12:29

Ambulatoryjna opieka ze wskazań nagłych

Napisane przez TR

W związku z faktem zgłaszania się pacjentów w stanie nagłym z dolegliwościami narządu wzroku lub z urazami narządu ruchu na obciążone zwykle SOR, i które to urazy po wizycie pacjenta nie mogą być kontynuowane w AOS ze względu na trudności w dostępie do świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, od października 2019 roku, w poradniach specjalistycznych: ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dorosłych i dzieci, chirurgii dziecięcej oraz okulistycznych dla dorosłych i dzieci, został wprowadzony nowy zakres skojarzony – ambulatoryjna opieka ze wskazań nagłych.

 

Oznacza to , że pacjent zamiast na SOR będzie mógł udać się bezpośrednio do wyżej wymienionych poradni, gdzie zostanie mu udzielona natychmiastowa pomoc medyczna. Pomoc skierowana jest do osób z nagłymi wypadkami i urazami. Ważne jest, że poradnia zapewni pacjentowi nie tylko pomoc w związku ze stanem nagłym, ale również dalsze leczenie ambulatoryjne, niezależnie od miejsca zaopatrzenia urazu.

Wprowadzone rozwiązanie pozwoli uzyskać najbardziej potrzebującym pacjentom łatwiejszy dostęp do świadczeń ortopedycznych i okulistycznych oraz chirurgii dziecięcej a tym samym odciążyć szpitalne oddziały ratunkowe.

Zmiany te dają widoczne efekty czego dowodem jest prawie 5,5 tys. podlaskich pacjentów przyjętych w trybie ambulatoryjnym ze wskazań nagłych.

źródło: Rafał Tomaszczuk Rzecznik Prasowy POW NFZ

1 komentarz

  • Link do komentarza Pacjentka1 wtorek, 14 styczeń 2020 10:09 napisane przez Pacjentka1

    Bez kolejki bez skierowania ? To jakiś żart co piszecie. Miałam uraz dłoni ortopeda w poradni powiedzial że nie przyjmie .żebym o 18 przyszła na SOR wtedy była godzina 11. Zanim wogole zostałam wpuszczona do tego lekarza siedzialam zwijając się z bólu ponad godzinę. Może warto koło dzwi w poradni wywiesić kartkę że pacjenci z urazami nagłymi.proszeni są o wchodzenie bez kolejki bo nikt z dziadkiem ani babcia co co tydzien tam siedzi bić się nie będzie. Albo w rejestracji dostawać jakieś czerwone kartki.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
Mirage Boats
Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe [Kondracka]
DrewSot
KA-MIX
Weterynarz