Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 13 styczeń 2020 12:29

Rekordowa kwota zebrana podczas WOŚP w Augustowie

Napisane przez KR

Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Augustowie wolontariusze zebrali rekordową kwotę. Mieszkańcy miasta okazali się bardzo hojni. Ile pieniędzy udało się zgromadzić na pomoc chorym dzieciom?
28. Finał WOŚP w Augustowie obfitował w przeróżne wydarzenia. Koncert na Rynku Zygmunta Augusta, turniej sportowy, kiermasze ciast, loterie i konkursy, to tylko niektóre z działań, jakie odbyły się w ramach szlachetnej akcji.

 

Na teren miasta oraz całego powiatu wyszło łącznie aż 120 osób. Było to duże wyzwanie logistyczne dla organizatorów tegorocznego finału WOŚP. Czy ich starania się opłaciły? Ile zdołano zebrać do puszek?

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Augustowie wolontariusze zgromadzili ponad 103 tysiące złotych. To, w porównaniu do poprzednich lat, rekordowa suma pieniędzy. W 2017 roku było to bowiem niecałe 24 tysiące zł, w 2018 – 53 tysiące, zaś w roku ubiegłym 92 tysiące. Wyniki zbiórki są wstępne, ponieważ nadal trwa aukcja internetowa i nie podsumowano jeszcze tzw. E-skarbonki. Tegoroczna kwota zebrana na pomoc dzieciom z pewnością jeszcze się powiększy.