• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
wtorek, 14 styczeń 2020 09:04

Zrzucamy kilogramy z Profilaktyką NFZ w Suwałkach

Napisała
Zrzucamy kilogramy z Profilaktyką NFZ w Suwałkach Sekcja Komunikacji Społecznej Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ w Białymstoku

Najbliższa Środa (15.01)  z Profilaktyką poświęcona walce z otyłością odbędzie się w delegaturze NFZ w Suwałkach.

 

 15 stycznia w godzinach 10:00 – 13:00 przy ul. Ogińskiego 5 c oferujemy wszystkim chętnym :

· ważenie/określenie BMI/określenie składu ciała

· mierzenie poziomu cukru we krwi

· mierzenie ciśnienia

· porady dietetyczne

 Otyłość jest epidemią !

Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Urzędu Statystycznego, co drugi dorosły w Polsce (powyżej 15+) ma kilka kilogramów za dużo. Trzech na pięciu z nas ma nadwagę, a jeden na czterech jest otyły. W ciągu ostatnich lat odsetek dorosłych cierpiących na otyłość w Polsce systematycznie rośnie. Niestety, prognozy nie są optymistyczne. W 2025 roku otyłych będzie już 26% kobiet i 30% mężczyzn.

 Otyłość jest groźna !

Otyłość często leży u podstaw wielu problemów zdrowotnych człowieka. Co roku w Polsce na cukrzycę zapada ponad 400 tys. osób Do tego dochodzi jeszcze długa lista innych dolegliwości: nadciśnienie tętnicze, choroby pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, bezdech senny, choroby kości, ścięgien, mięśni, tkanki łącznej i skóry, niealkoholowe stłuszczeniowe choroby wątroby, choroby układu krążenia, niektóre nowotwory, np. jelita grubego. Wyjątkowo duża otyłość może prowadzić nawet do niepełnosprawności.

Źródło: Sekcja Komunikacji Społecznej Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ w Białymstoku

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
Zakład stolarski
Foto Bajka - Lustra
Videozoo - Kurier
MIRAD - Bar przy kominku
KA-MIX
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
Weterynarz
Biuro Rachunkowe [Kondracka]
Drewno opałowe