• 1
  • 2
wtorek, 14 styczeń 2020 15:02

Dożywocie za atak siekierą – augustowska prokuratura wystosowała akt oskarżenia

Napisane przez KR

Za czyn, jakiego dopuścił się Leszek C., grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Podczas imprezy nietrzeźwy mężczyzna wdał się w kłótnię i zaatakował siekierą jednego z uczestników przyjęcia. Sprawa trafiła do sądu.

 

W Augustowie, w drugiej połowie lipca ubiegłego roku, miało miejsce tragiczne w skutkach wydarzenie. Podczas imprezy doszło do kłótni dwóch mężczyzn. Zdarzenie miało dramatyczny finał. Zdenerwowany Leszek C., po krótkiej wymianie zdań z innym uczestnikiem przyjęcia, postanowił użyć drastyczniejszych argumentów. Udał się do auta po siekierę, którą miał schowaną w bagażniku i jej tępą stroną zadał swojemu „przeciwnikowi” trzy ciosy w głowę. Na szczęście, dzięki błyskawicznej pomocy lekarskiej, poszkodowanemu udało się przeżyć. Z zeznań świadków wynika, że powodem kłótni dwóch mężczyzn była błaha sprawa.
Za atak siekierą 53-letniemu Leszkowi C. grozi od 8 lat pozbawienia wolności, nawet do dożywocia. Augustowska prokuratura właśnie wystosowała do sądu akt oskarżenia. Mężczyzna będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa oraz prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości bez posiadanych uprawnień, które stracił już wcześniej.

Gruby Benek