• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
wtorek, 14 styczeń 2020 15:02

Dożywocie za atak siekierą – augustowska prokuratura wystosowała akt oskarżenia

Napisane przez KR

Za czyn, jakiego dopuścił się Leszek C., grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Podczas imprezy nietrzeźwy mężczyzna wdał się w kłótnię i zaatakował siekierą jednego z uczestników przyjęcia. Sprawa trafiła do sądu.

 

W Augustowie, w drugiej połowie lipca ubiegłego roku, miało miejsce tragiczne w skutkach wydarzenie. Podczas imprezy doszło do kłótni dwóch mężczyzn. Zdarzenie miało dramatyczny finał. Zdenerwowany Leszek C., po krótkiej wymianie zdań z innym uczestnikiem przyjęcia, postanowił użyć drastyczniejszych argumentów. Udał się do auta po siekierę, którą miał schowaną w bagażniku i jej tępą stroną zadał swojemu „przeciwnikowi” trzy ciosy w głowę. Na szczęście, dzięki błyskawicznej pomocy lekarskiej, poszkodowanemu udało się przeżyć. Z zeznań świadków wynika, że powodem kłótni dwóch mężczyzn była błaha sprawa.
Za atak siekierą 53-letniemu Leszkowi C. grozi od 8 lat pozbawienia wolności, nawet do dożywocia. Augustowska prokuratura właśnie wystosowała do sądu akt oskarżenia. Mężczyzna będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa oraz prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości bez posiadanych uprawnień, które stracił już wcześniej.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
Foto Bajka - Lustra
Zakład stolarski
Videozoo - Kurier
MIRAD - Bar przy kominku
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
Biuro Rachunkowe [Kondracka]
KA-MIX
Weterynarz
Drewno opałowe