• 1
 • 2
 • 3
MyCenter
wtorek, 14 styczeń 2020 17:59

Augustowianie znów zapłacą za parkowanie

Napisane przez KR

Strefa Płatnego Parkowania w Augustowie wkrótce zostanie przywrócona. Mieszkańcy miasta znów będą płacić za zatrzymanie swojego auta w centrum. Od kiedy trzeba będzie wnosić opłaty i ile będą wynosiły? Znamy odpowiedzi.


Augustowskie władze są aktualnie na etapie poszukiwania firmy, która zajmie się poprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania. Wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje oferty przetargowe do 4 lutego.
W Augustowie Strefę Płatnego Parkowania zlikwidowano dwa lata temu. Radni twierdzili, że tego właśnie chcą mieszkańcy miasta. Po ponownym przeprowadzeniu konsultacji społecznych okazało się jednak, że zdecydowana większość augustowian chciałaby ponownego wprowadzenia opłat za miejsca postojowe. Skąd taka zmiana zdania? Według mieszkańców jest to jedyny sposób na odblokowanie tak licznie obleganych miejsc postojowych znajdujących się w centrum Augustowa.
Strefa Płatnego Parkowania ma powrócić już w maju tego roku. Ile będą wynosiły stawki? Otóż mają być one zależne od pory roku. Od października do maja parking będzie kosztował złotówkę za godzinę postoju, zaś w pozostałych miesiącach stawka ta ma wynosić dwa złote. Miejsc parkingowych, za które będzie trzeba uiszczać opłaty w centrum Augustowa, będzie aż 427. Przewidywane jest również wprowadzenie płatnego parkingu na ulicy Rybackiej. Ten pomysł wejdzie jednak w życie dopiero po zakończeniu przebudowy tejże drogi.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Tomek środa, 15 styczeń 2020 21:38 napisane przez Tomek

  Takie wielkie city ze bez samochodu można wszędzie przejść. A że d...nie chce się ruszyć by 1km.przejść to co innego.Niech lepiej straz miejska przywraca .Jak jest problem to żenada drzwonic na policje z blachego powodu.Straz choć do niektórych interwencji była potrzebna.A teraz puki patrol nadjedzie to szybciej zmieni pora roku.

 • Link do komentarza Marcus środa, 15 styczeń 2020 20:11 napisane przez Marcus

  Również jestem za wprowadzeniem strefy płatnego parkowania. Wreszcie słuszna decyzja.

 • Link do komentarza dididi środa, 15 styczeń 2020 08:04 napisane przez dididi

  Brawo! W końcu sluszna decyzja. Augustów jest tak wielką metropolią że auto można zostawić dalej od centrum i ruszyć 4 litery :)

 • Link do komentarza Zenek wtorek, 14 styczeń 2020 22:20 napisane przez Zenek

  Takiej ściemy tylko w Augustowie. Wprowadzić, Wyprowadzić, znowu wprowadzić, a rok przed wyborami znowu zniosą strefę płatnego parkowania „by żyło się lepiej mieszkańcom”. Augustowski inteligenty lud znowu to kupi, wybierze i tak wkoło Macieju. Może czas poszukać kasy gdzie indziej szanowni przedsiębiorczy specjaliści?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
Mirage Boats
Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
KA-MIX
Weterynarz
DrewSot