• 1
  • 2
wtorek, 14 styczeń 2020 17:59

Augustowianie znów zapłacą za parkowanie

Napisane przez KR

Strefa Płatnego Parkowania w Augustowie wkrótce zostanie przywrócona. Mieszkańcy miasta znów będą płacić za zatrzymanie swojego auta w centrum. Od kiedy trzeba będzie wnosić opłaty i ile będą wynosiły? Znamy odpowiedzi.


Augustowskie władze są aktualnie na etapie poszukiwania firmy, która zajmie się poprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania. Wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje oferty przetargowe do 4 lutego.
W Augustowie Strefę Płatnego Parkowania zlikwidowano dwa lata temu. Radni twierdzili, że tego właśnie chcą mieszkańcy miasta. Po ponownym przeprowadzeniu konsultacji społecznych okazało się jednak, że zdecydowana większość augustowian chciałaby ponownego wprowadzenia opłat za miejsca postojowe. Skąd taka zmiana zdania? Według mieszkańców jest to jedyny sposób na odblokowanie tak licznie obleganych miejsc postojowych znajdujących się w centrum Augustowa.
Strefa Płatnego Parkowania ma powrócić już w maju tego roku. Ile będą wynosiły stawki? Otóż mają być one zależne od pory roku. Od października do maja parking będzie kosztował złotówkę za godzinę postoju, zaś w pozostałych miesiącach stawka ta ma wynosić dwa złote. Miejsc parkingowych, za które będzie trzeba uiszczać opłaty w centrum Augustowa, będzie aż 427. Przewidywane jest również wprowadzenie płatnego parkingu na ulicy Rybackiej. Ten pomysł wejdzie jednak w życie dopiero po zakończeniu przebudowy tejże drogi.

Gruby Benek