• 1
  • 2
  • 3
środa, 15 styczeń 2020 11:29

Remont MDK w Augustowie. Prace potrwają rok

Napisane przez KR

Już za kilka dni w Miejskim Dom Kultury w Augustowie rozpocznie się remont. Te gruntowne prace zaplanowane są na rok. Gdzie w tym czasie będzie się mieścił MDK?


Kapitalny remont augustowskiego domu kultury to inwestycja, która już za kilka dni wejdzie w życie. Jakie prace są zaplanowane i czego można się spodziewać po ich zakończeniu? Otóż wejście główne do budynku ma znaleźć się po drugiej stronie (od ulicy ks. Skorupki). Dzięki takiemu zabiegowi Miejski Dom Kultury zyska klatkę zewnętrzną. Po remoncie w placówce MDK znajdziemy również windę dla osób niepełnosprawnych, cztery nowe pomieszczenia do pracy merytorycznej i niewielką salę teatralną. Pojawi się też nowy wystrój pracowni plastycznej i muzycznej, a także nowa aranżacja miejsca, gdzie obecnie znajduje się sala wystawiennicza.

Jednak remont, na którego przeprowadzenie wyłożono aż 6 milionów złotych, nie będzie rozwiązaniem wszystkich problemów, z jakimi muszą zmagać się użytkownicy budynku. Nie będzie możliwe dobudowanie części, która wcześniej znajdowała się w planach przebudowy tego obiektu. Zarządzający placówką Miejskiego Domu Kultury marzyli bowiem o sali widowiskowej z prawdziwego zdarzenia. Na nią będą musieli jednak niestety jeszcze poczekać.

MDK w Augustowie na czas generalnego remontu zostanie przeniesiony do budynku po dawnym gimnazjum znajdującego się przy ulicy Nowomiejskiej.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot