• 1
  • 2
piątek, 17 styczeń 2020 08:49

Skradziony pojazd odzyskany tego samego dnia

Napisała
Skradziony pojazd odzyskany tego samego dnia POSG

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali wczoraj skradzionego tego samego dnia w Niemczech Volkswagena Tiguana o wartości 170 tys. zł.

 

Wczoraj (15.01.2020 r.) tuż przed północą na terenie gminy Giby funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali do kontroli Volkswagena Tiguana na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu do kontroli przedstawił podrobiony dowód rejestracyjny. W związku z powyższym auto poddano szczegółowym sprawdzeniom pod kątem legalności pochodzenia. Okazało się, że samochód jest poszukiwany przez niemieckie służby. Ustalono, że w dniu 15 stycznia br. kontrolowany samochód został skradziony z jednej z niemieckich firm, a w Systemie Informacyjnym Schengen pojazd figurował jako utracony na terytorium Niemiec. Szacunkowa wartość VW z 2019 roku wynosi 170 tys. zł.

55-letni kierowca - obywatel Litwy wraz pojazdem został zatrzymany. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji w Sejnach.

źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.