• 1
  • 2
  • 3
piątek, 17 styczeń 2020 19:29

Te papierosy znikną ze sklepów – nowe przepisy UE

Napisane przez KR

20 maja z półek sklepowych na terenie Unii Europejskiej znikną papierosy mentolowe. Palacze nie będą mogli kupić również papierosów smakowych oraz slim. Jak sobie z tym poradzą zagorzali zwolennicy tych używek?

 

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej jako argument wycofania z użycia papierosów mentolowych, smakowych oraz slim podał, że wszelkie aromaty łagodzą smak dymu tytoniowego, jakim zwykle odznaczają się papierosy. Istnieje zatem niebezpieczeństwo, że papierosy aromatyczne mogą ułatwić niepalącym konsumpcję tytoniu, a uzależnionym sprawią trudności w zwalczaniu tego nałogu.

Już teraz występują problemy z kupnem papierosów mentolowych. W sklepach kończą się zapasy, a nowe dostawy są wstrzymane. Palacze gromadzą zatem wycofywane produkty, gdyż czas na zmianę swoich przyzwyczajeń mają tylko do 20 maja. Jest to okazja, aby całkowicie rzucić palenie i poprawić komfort swojego życia. Jednak porzucić nałóg nie jest łatwo, dlatego Polacy poszukują innych rozwiązań. Od dawna wiadomo, że nasi palacze zaopatrują się w papierosy przemycane ze Wschodu, dlatego unijny zakaz może nasilić zainteresowanie ludzi w tym kierunku. Czas zatem na przełomowe decyzje Polaków w sprawie porzucenia tego szkodliwego dla zdrowia nałogu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Logar
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Fotograf
PSM-Rekrutacja
KA-MIX
DrewSot