• 1
  • 2
niedziela, 19 styczeń 2020 11:17

Na ferie zimowe z PKP Intercity

Napisane przez KG

PKP Intercity jest przygotowane na wzmożone podróże w czasie ferii zimowych, które dla uczniów z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego rozpoczną się już od 20 stycznia 2020 roku. Dzięki uruchamianym każdego dnia średnio około 400 pociągom, z PKP Intercity można odwiedzić największe polskie miasta, popularne górskie miejscowości,a nawet stolice europejskich państw.

 

Składami PKP Intercity z łatwością można dotrzeć do najpopularniejszych górskich ośrodków turystycznych. Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego pojadą do Zakopanego z Iławy pociągami TLK Karpaty z Gdyni, TLK Małopolska z Gdyni oraz uruchomionym dodatkowo na ferie TLK Karpaty BIS (kursującym na południe od czwartku do niedzieli, a w odwrotnym kierunku od piątku do poniedziałku). Składem TLK Małopolska można dojechać także do Nowego Sącza, Piwnicznej, Wierchomli, Muszyny i Krynicy Zdroju.

Mieszkańcy Białegostoku do Jeleniej Góry, stolicy Karkonoszy, mogą dojechać pociągami IC Orzeszkowa i IC Karkonosze. W sezonie zimowym mają dodatkowo wydłużoną relację do Szklarskiej Poręby. Skład IC Wisła stwarza możliwość sobotniej podróży z Białegostoku do Wisły, z kolei od poniedziałku do piątku pociąg IC Daszyński jedzie z Białegostoku do Żywca.

Ferie to świetny czas na krótki zagraniczny wypad w atrakcyjnej cenie. PKP Intercity codziennie oferuje połączenia międzynarodowe, m.in. do Czech, Niemiec, Austrii czy na Węgry. Pociągiem EIC Sobieski dojedziemy z Iławy do Wiednia, przejeżdżając m.in. przez Warszawę i Katowice.

Bezpieczne i sprawne podróże

Wyjazdy w okresie ferii zimowych to czas wzmożonego ruchu pasażerskiego. PKP Intercity na bieżąco monitoruje frekwencję w pociągach. Tam gdzie będzie to możliwe, składy zostaną wzmocnione dodatkowymi wagonami, aby zapewnić podróżnym komfortową podróż. Każdy kto planuje wyjazd w tym czasie, może na bieżąco obserwować prognozowaną frekwencję w danym pociągu na stronie www.intercity.pl.

Jak podróżować taniej

Osoby, które planują podróże z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne oferty. Warto skorzystać z oferty „Wcześniej”. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów
i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W ramach tej promocji bilety ze zniżką 30% można kupić w okresie od 30 do 21 dni przed odjazdem pociągu. Przy zakupie biletu w terminie od 20 do 14 dni przed wyjazdem można otrzymać zniżkę na poziomie 20%.  Natomiast zakupiony z wyprzedzeniem w terminie od 13 do 7 dni, bilet będzie tańszy o 10%.

Osoby, które w czasie ferii planują odwiedzić kilka miast w trakcie jednego weekendu, mogą skorzystać z oferty umożliwiającej wielokrotne przejazdy po kraju w ramach jednego blankietu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity.

PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.

Warto pamiętać, że jednocześnie m.in. studenci czy uczniowie dzięki przysługującym im ulgom ustawowym za przejazd zapłacą jeszcze mniej. Ferie to okres rodzinnych wypadów, jak również zorganizowanych wyjazdów w większym gronie. PKP Intercity oferuje przejazdy grupowe dla tych, którzy podróżują po Polsce w grupie co najmniej 11-osobowej. Wniosek na taki przejazd składa się przez Internet, a czas jego rozpatrywania wynosi maksymalnie pięć dni roboczych. Komplet informacji dot. grupowych wyjazdów znajduje się pod linkiem: www.intercity.pl/przejazdy-grupowe.html.

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet. Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.)


Katarzyna Grzduk

Gruby Benek