Wydrukuj tę stronę
niedziela, 19 styczeń 2020 11:17

Na ferie zimowe z PKP Intercity

Napisane przez KG

PKP Intercity jest przygotowane na wzmożone podróże w czasie ferii zimowych, które dla uczniów z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego rozpoczną się już od 20 stycznia 2020 roku. Dzięki uruchamianym każdego dnia średnio około 400 pociągom, z PKP Intercity można odwiedzić największe polskie miasta, popularne górskie miejscowości,a nawet stolice europejskich państw.

 

Składami PKP Intercity z łatwością można dotrzeć do najpopularniejszych górskich ośrodków turystycznych. Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego pojadą do Zakopanego z Iławy pociągami TLK Karpaty z Gdyni, TLK Małopolska z Gdyni oraz uruchomionym dodatkowo na ferie TLK Karpaty BIS (kursującym na południe od czwartku do niedzieli, a w odwrotnym kierunku od piątku do poniedziałku). Składem TLK Małopolska można dojechać także do Nowego Sącza, Piwnicznej, Wierchomli, Muszyny i Krynicy Zdroju.

Mieszkańcy Białegostoku do Jeleniej Góry, stolicy Karkonoszy, mogą dojechać pociągami IC Orzeszkowa i IC Karkonosze. W sezonie zimowym mają dodatkowo wydłużoną relację do Szklarskiej Poręby. Skład IC Wisła stwarza możliwość sobotniej podróży z Białegostoku do Wisły, z kolei od poniedziałku do piątku pociąg IC Daszyński jedzie z Białegostoku do Żywca.

Ferie to świetny czas na krótki zagraniczny wypad w atrakcyjnej cenie. PKP Intercity codziennie oferuje połączenia międzynarodowe, m.in. do Czech, Niemiec, Austrii czy na Węgry. Pociągiem EIC Sobieski dojedziemy z Iławy do Wiednia, przejeżdżając m.in. przez Warszawę i Katowice.

Bezpieczne i sprawne podróże

Wyjazdy w okresie ferii zimowych to czas wzmożonego ruchu pasażerskiego. PKP Intercity na bieżąco monitoruje frekwencję w pociągach. Tam gdzie będzie to możliwe, składy zostaną wzmocnione dodatkowymi wagonami, aby zapewnić podróżnym komfortową podróż. Każdy kto planuje wyjazd w tym czasie, może na bieżąco obserwować prognozowaną frekwencję w danym pociągu na stronie www.intercity.pl.

Jak podróżować taniej

Osoby, które planują podróże z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne oferty. Warto skorzystać z oferty „Wcześniej”. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów
i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W ramach tej promocji bilety ze zniżką 30% można kupić w okresie od 30 do 21 dni przed odjazdem pociągu. Przy zakupie biletu w terminie od 20 do 14 dni przed wyjazdem można otrzymać zniżkę na poziomie 20%.  Natomiast zakupiony z wyprzedzeniem w terminie od 13 do 7 dni, bilet będzie tańszy o 10%.

Osoby, które w czasie ferii planują odwiedzić kilka miast w trakcie jednego weekendu, mogą skorzystać z oferty umożliwiającej wielokrotne przejazdy po kraju w ramach jednego blankietu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity.

PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.

Warto pamiętać, że jednocześnie m.in. studenci czy uczniowie dzięki przysługującym im ulgom ustawowym za przejazd zapłacą jeszcze mniej. Ferie to okres rodzinnych wypadów, jak również zorganizowanych wyjazdów w większym gronie. PKP Intercity oferuje przejazdy grupowe dla tych, którzy podróżują po Polsce w grupie co najmniej 11-osobowej. Wniosek na taki przejazd składa się przez Internet, a czas jego rozpatrywania wynosi maksymalnie pięć dni roboczych. Komplet informacji dot. grupowych wyjazdów znajduje się pod linkiem: www.intercity.pl/przejazdy-grupowe.html.

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet. Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.)


Katarzyna Grzduk