• 1
  • 2
  • 3
środa, 22 styczeń 2020 19:20

Wariant burmistrza uzyskał poparcie

Napisane przez RED

Dzisiejsze obrady Komisji Rozwoju zdominował temat budowy obwodnicy Augustowa. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, liczne grono mieszkańców oraz byli samorządowcy i społecznicy.

 

Podczas debaty, która momentami była bardzo gorąca, poddano negatywnej ocenie wszystkie sześć wariantów przebiegu obwodnicy zaproponowane przez GDDiK. Wątpliwości wśród części zebranych budziła też sensowność całego planu modernizacji drogi Augustów – Ogrodniki.

Ostatecznie, podana w dniu wczorajszym do publicznej wiadomości propozycja burmistrza Augustowa, aby wydłużyć trasę obwodnicy do kilkunastu kilometrów, omijając w ten sposób szerokim łukiem miasto i jeziora, uzyskała zapewnienie przedstawicieli GDDiK o starannym przeanalizowaniu nie branego dotąd pod uwagę wariantu.

Przypomnijmy, projekt trasy zaproponowany przez burmistrza ma się zaczynać w miejscowości Zielone na trasie Białystok-Augustów i wychodzić we wsi Dalny Las na drodze do Sejn.

Jak zapewniono podczas spotkania, projekt uzyskał przychylność sąsiednich gmin, a nawet marszałka województwa podlaskiego.

Najprawdopodobniej wkrótce radni podejmą stosowną uchwałę w tej sprawie.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Tomex czwartek, 23 styczeń 2020 09:48 napisane przez Tomex

    W powiecie Sejneńskim,głownie Gmina Giby, Ginie w wypadkach samochodowych najwięcej dzikich zwierząt w Polsce.Co będzie jak przez serce Puszczy Tiry wjadą? MASAKRA!!! Nadzieja w ekologach!!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
KA-MIX
Drewno opałowe
DrewSot
Weterynarz