• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 23 styczeń 2020 14:21

„Paczka Dla Dzieciaka Na Święta Od Strażaka” w Augustowie

Napisane przez KR
„Paczka Dla Dzieciaka Na Święta Od Strażaka” w Augustowie OSP GRS SWPB

Już 25 stycznia w Augustowie zagości Stowarzyszenie OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce. Jego członkowie odwiedzą oddział pediatryczny augustowskiego szpitala. Najmłodsi pacjenci otrzymają prezenty w ramach akcji „Paczka Dla Dzieciaka Na Święta Od Strażaka”.

 

Stowarzyszenie OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce jest stowarzyszeniem ogólnopolskim. Głównym założeniem OSP GRS SWPB jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, jednak co roku, by sprawić chorym dzieciom radość, stowarzyszenie zbiera również zabawki oraz artykuły szkolne dla najmłodszych leżących na oddziałach onkologicznych. W zbiórkach pomagają m.in. szkoły, firmy, sklepy oraz ludzie, którzy prywatnie również chcą przyłączyć się do akcji. Dzięki takim działaniom udaje się zebrać mnóstwo zabawek, książek oraz artykułów szkolnych, które następnie są przekazywane dzieciom przebywającym w szpitalach na oddziałach onkologicznych. Niestety nie wszystkie zebrane dary mogą tam trafić, co podyktowane jest różnymi względami. Jednak nic się nie marnuje, otrzymują je bowiem dzieci przebywające na innych oddziałach. Podczas swoich odwiedzin wolontariusze OSP GRS SWPB przyjeżdżają do dzieci wozem strażackim. To również, oprócz prezentów, sprawia dzieciakom ogromną frajdę.

25 stycznia, w ramach szlachetnej akcji „Paczka Dla Dzieciaka na Święta Od Strażaka”, Stowarzyszenie przybędzie również do Augustowa. Będzie to pierwsza taka akcja w naszym mieście. 10 stycznia wolontariusze odwiedzili Szpital Ogólny w Grajewie, zaś 22 stycznia gościli w Szpitalu Wojewódzkim im. dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce, obdarowując prezentami małych pacjentów sprawia, że uśmiechy nie znikają z ich twarzy. Wspominają, że dzieci cieszy nie tylko otrzymywanie prezentów, ale również przymierzanie hełmów strażackich. Jak mówi jedna z wolontariuszek OSP GRS SWPB, dni odwiedzin w szpitalach są niesamowite i pełne wzruszeń oraz za każdym razem inspirują do dalszych działań.

Wszystkie inicjatywy OSP GRS SWPB Podlasie Północ można śledzić na Facebooku Stowarzyszenia.

Gruby Benek